Závěr sezóny 2012-13 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Závěr sezóny 2012-13

Oddílový přebor

Letos zasáhlo počasí a tak v původně plánovaný termín se zakončení sezóny 2012-13 nemohlo konat jako obvykle na chatě Mirka Řebíčka, protože Sázavě se to nelíbilo a chatu zatopila. Už to vypadalo že se budeme muset obejít bez oslavy, naštěstí Vašek Uhlíř měl nápad uskutečnit to v naší staré klubovně na hřišti a dokonce se mu povedlo vybrat i vhodný termín. Takže jsme se sešli v docela slušné sestavě (viz fotogalérie níže). Čepovalo se kácovské kvasnicové, k jídlu byla pečená kýta na rožní a nemalou roli hrála i plastiková láhev Pepy Pohorského s jeho vynikající pětiletou slivovicí!

Setkání mělo jednoduchý průběh. Zhodnotila se úspěšná minulá sezóna, kdy žádné z družstev nemuselo bojovat o udržení a pohodlně se držela ve středu tabulky.  Probrali jsme plány na sezónu následující, zejména s ohledem na možnosti zařazení hráčů na třech soupiskách.

Bohužel se nepodařilo sehnat dostatečný počet hráčů na pardubický open do soutěže družstev, takže to letos zase bude muset vyhrát někdo jiný. Šachová aktivita začne v Sendražicích v srpnu středečními turnaji na benzínové pumpě, což se loni osvědčilo a do sezóny jsme nastupovali plně rozehraní a nedehydrovaní.

Po schůzi jsme se přesunuli dovnitř a následoval turnaj v rapidu, výsledky a průběh opět viz níže. A pak již jen volná zábava, které se někteří vybraní odolní jedinci účastnili až do velmi pozdních hodin.

Konal se jako tradičně i bleskový trunaj. Měl 12 účastníků a hrálo se systémem každý s každým na 2x5 minut. Zvítězil mohutným finišem v závěru Milan Seifert. Blahopřejeme!


Návrat na obsah