Říčany G - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Říčany G - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
Říčany G - Sendražice B   2,5:5,5
16.2.2020

Do Říčan jsem se dopravovali ve dvou autech a dvou vlacích. 1. auto Petře křepelka,Bohouš Sobotka a Honza Hamrník vyrazili 8,45 z Kolína. Od pumpy v Sendražicích 2. autem, Lukáš Kuta, Vašek uhlíř a já Aleš jako kapitán. Individuálně vlakem z Prahy Čenda Teichmann a z Ústí nad Labem Pavel Křenek.

Jako první dorazil do hrací místnosti Čenda. Záhy Vašek, Lukáš a já.Po 5 ti minutách dorazili Petr, Bohouš a Honza. Pavlův spoj meškal, dostavil se cca 15 minut po 10. hodině.

Hra probíhala celkem klidně skoro na všech šachovnicích s výjimkou druhé desky kde jsem (Aleš) hrál s mladým soupeřem svižněji. Můj sok měl i svižnější myšlenky a tak si získal výhodu kvality a s rozvahou hru zdárně dovedl do vítězného cíle.

Prohráváme 1-0. Po tomto nečekaném průběhu jsem se šel vydýchat a rozchodit to do města. Cestou jsem narazil na šenk. Posilnil jsem se utopenci a zlatým Bažantem. Následně jsem se vrátil do hrací místnosti. Stále se hrálo na sedmi šachovnicích. Honza stál velice stísněně a bránil se ze všech sil.

Jako druhá skončila partie Petra na 3. desce. Udolal mladou soupeřku v koncovce pěšců (4 proti 5) 2 střelci a věž, proti 2 věžem, Petr výborně posunoval své střelce a získal celou věž. Tam velkou přesilu uznala i soupeřka a patii podáním ruky vzdala. Stav 1-1.

Velmi slibně zahájil i Lukáš, ale ve střední hře chvilkově zaváhal. Soupeř zaútočil na postavení jeho krále po malé rošádě, ale Lukáš měl dobrou obranu. Začal postupně zpřesňovat hru a vyhrál. Vedeme 2-1.

Brzy nato vyhrává i Bohouš, který hrál pozorně a nepřipustil žádnou diskuzi. Stav 3-1.

Poté svoji neutěšenou pozici vzdal Honza. Stav 3-2 .

Velice slibně rozehráli své partie i velezkušení senioři, Vašek na poslední desce odolal dravému mládí a slečnu dostal do koncovky nestejných střelců s pěšci na jednom křídle. Stav 3,5-2,5.

Nejvynalézavěji se bránil mladík z domácího družstva proti Čendovi, ale ten se nenechal unavit ani utahat a tak bodoval naplno. Stav 4,5-2,5 nám dal jistotu výhry.

Dohrával Pavel na 7. desce. Mladá soupeřka se snažila v závěru partie v koncovce dáma a věž proti dáma a věž Pavla zmatit . Ale zkušenost našeho matadora byl více než mladické nadšení. Partie byla zakončena matem věží uprostřed šachovnice. Celkem jsme vyhráli 5,5-2,5.

Zapsal jsem  tak jak jsem to viděl svým pohledem. Děkuji hráčům za předvedený výkon. Letos již mám odehráno. V posledním kole budu držet palce.
Aleš Lukša
Návrat na obsah