Sendražice C - Kolín D - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Kolín D

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice C - Sokol Kolín D   2:3
27.11.2016

Ve 4. kole regionální soutěže jsme doma přivítali družstvo z Kolína.
 
Na 2. šachovnici jako první dohrál Petr Křepelka. Se soupeřem se dohodli na remíze.  
Stav zápasu 0,5:0,5

Na 3. šachovnici hrál pan František Matějček. Soupeř proti němu postupoval přesně a ve věžové koncovce, kdy soupeř mněl dostatečnou pěšcovou převahu, pan Matějček partii vzdal.
Stav zápasu 0,5:1,5

Lukáš Kuta (já) jsem rozehrál partii s černými dobře a vypracoval jsem si velice nadějnou pozici. Ve 20. tahu se mi nabízelo získání materiální převahy, kdy soupeř přehlédl vazbu, bohužel tuto možnost jsem nevyužil. Přesnou hrou jsem si přeci jen ale postupně dokázal získat převahu dvou pěšců, ale bohužel koncovku jsem zahrál hrozivě a velice nepřesně (tak hrozivě až to vypadalo, že některé mé spoluhráče bude nutno křísit). Partie skončila remízou.
Stav zápasu 1:2

Za tohoto stavu se naděje upínaly k panu Jiřímu Semerákovi, který na poslední šachovnici stál po celou dobu partie velice nadějně a šel za výhrou s dvěma pěšci navíc. Ovšem jeho soupeř se nezaleknul, hrál přesně a nakonec zvítězil po matu.
Stav zápasu 1:3

Jako poslední dohrál na první šachovnici pan Pavel Křenek, který nakonec udolal soupeře, kdy v koncovce měl o pěšce navíc a tuto převahu dokázal využít a partii vyhrát.
Konečný stav zápasu 2:3
zapsal Lukáš Kuta
Návrat na obsah