Sendražice B - DDM Nymburk C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - DDM Nymburk C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice B - DDM Sokol Nymburk C  3,5:4,5
21.1.2018

Minule jsme v Poděbradech krutě podlehli a tak zde byla naděje, že si spravíme náladu na předposledním Nymburce, který byl dosud bez bodů. Navíc se hrálo doma v útulném prostředí hospody U Černohlávků, takže všechny předpoklady úspěchu  byly splněny. Že k němu nedošlo, to už je jiná záležitost.

V sále bylo pěkně vytopeno a nové uspořádání stolů dávalo všem velký prostor. Po desáté bylo utkání zahájeno nehrajícím kapitánem i rozhodčím v jedné osobě. Pro špatné výkony jsem se nenominoval, avšak ostatní mě v těch výkonech úspěšně nahradili. Jinak sestava nebyla ideální, vypadly nám z technických příčin tři spolehlivé opory – Aleš měl službu v nemocnici, Bohouš hlídal děti a Mirek musel pracovat.

Jirka Semerák hraje jako zamlada. Do soupeřky se pustil aktivně a když tato pod tlakem přehlédla vidle vedoucí ke ztrátě věže, vzdala.
1:0

Vašek Uhlíř nastupoval proti silnějšímu soupeři s respektem a když tento neviděl tichý tah pěšcem, byl přinucen k nekorektní oběti figury za pěšce a hrozby, což ale Vašek zkušeně zvládnul a s figurou víc dobyl zaslouženého vítězství.
2:0

Tím ale naše radosti skončily. Jirka Zelenka začal dobře a aktivní hrou dobyl dva zdravé pěšce. Pak místo aby vyměnil materiál, protože jak říkal Vašek, míň figur míň starostí, začal všelijak manévrovat s králem bez rošády uprostřed šachovnice a dámou v závětří na h7, až dostal mat.
2:1

Petr Křepelka hrál své oblíbené poziční šachy a když se rozumné tahy zablokovaly a nebylo co tahat, dohodli se soupeři raději na remíze, než by to někdo pokazil.
2,5:1,5

Lukáš Kuta hrál možná příliš opatrně a podlehl soupeřovu tlaku. Nedařilo se mu jako na pumpě v přeboru oddílu, v regionálním přeboru mu to letos moc nejde.
2,5:2,5

Honza Hamrník řešil na prvé desce složitou pozici, kdy byl bohužel většinou pod tlakem a zdálo se nám skoro zázrak, že nepodlehl soupeřovu útoku. Ale ze všeho se dostal a bylo to plichta.
3:3

Karel Mašín postupoval proti o dost silnějšímu soupeři opatrně a určitě podle teorie, jen jak je jeho zvykem to řešil dosti do hloubky a ztrácel čas. Je ctí soupeře, že toho ve vyrovnané pozici nevyužil a přijal nabídku remízy. Jinak nevím, jak by Karel uhrál za dvě minuty asi 15 tahů, aby to nebyla katastrofa.
3,5:3,5

Za tohoto stavu dohrával Franta Matějček pod tlakem svou partii. Doplatil na svou opatrnou hru a obrácené rošády, kdy podlehl tlaku na krále, zatímco opačné křídlo bylo zablokované pěšci a prakticky neměl krom marné obrany co hrát.
3,5:4,5

Prohráli jsme víceméně zaslouženě, nejvíce mrzí ta Rigosova prohra, však mu to Vašek taky řádně vyčetl. Možná s větším štěstím a plnou sestavou bychom bodovali, bohužel na kdyby se nehraje. Uvidíme co za 14 dní v Kolíně, tam to nebude vůbec lehké, Kolín v tomto regionálním přeboru dosud neztratil ani bod.
Zapsal tentokrát již nehrající kapitán B.Hlavica.

Návrat na obsah