Sendražice B - Kolín C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kolín C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice B – Sokol Kolín C   2:6
17.2.2019
V osmém kole nás čekal obtížný soupeř z nedaleka. Navíc naše sestava byla dosti decimovaná, ze základu nám chyběli 4 hráči, kolíňáci přijeli kompletní až na nemocného Zrůsta. Tedy rozdíl v ELO skoro astronomický. Naše průměrné ELO činilo 1608 zatímco soupeřovo 1891.
V hospodě bylo příjemně vytopeno a tak v deset bylo utkání zahájeno rozhodčím Alešem Lukšou.
Prvý dohrál Vašek Uhlíř, v zápletkách po konci zjistil, že má o figuru méně, a tak to dále nezkoušel, proti Fandovi Michálkovi by to s takovou ztrátou bylo marné. Ovšem obviněn jsem byl já, protože jsem se zmínil o obědě a tím jsem údajně Václava rozptýlil, protože se těšil domů na kančí se šípkovou omáčkou. Prý už vedle mě nikdy nebude hrát!
Když dostal Aleš Lukša nabídkou remízy, nebylo co řešit. Na prvé šachovnici a s takovým soupeřem není jiné volby.
Bohouš Sobotka tímto inspirován nabídl taky remízu a soupeř sice chvíli váhal a prohlížel stavy ostatních partií, ale pak ji přijal.
Následně bohužel skomírají naděje Jirky Semeráka, bojoval urputně ale nestačilo to.
Já (Břetislav Hlavica) jsem měl ze silného soupeře oprávněné obavy, nikdy jsem s ním dosud nehrál a asi tak brzy zase nebudu. Postupoval jsem opatrně, držel se hesla že méně figurek méně nebezpečí a zbytek jsem zabetonoval a i když má prvá nabídka na smír byla odmítnuta, následná již ne.
Petr Křepelka to měl slibné, získal kvalitu za pěšce, ale soupeř obratem získal ještě druhého a pak jeho pěšci pochodovali až do dámy. Tímto byla narušena Petrova remízová série a byla to v této sezóně jeho prvá porážka.
Karel Mašín hraje málo zato o to více kvalitněji. V partii s obávaným důstojníkem nabízel remízu mnohočetně, avšak pořád si držel silné a aktivní postavení, takže utahán poslední nabídku už Lubor přijal.
Nešťastně opět sehrál partii Fanda Matějček. V závěru měl o pěšce méně, krásně vyměnil všechny pěšce až na jednoho a toho kdyby dobral svou kobylkou, tak jen koněm a králem mat nedostane! František bohužel místo toho vyměnil ty koně a soupeř s králem před pěšcem již neměl problémy.
Sice jsme opět prohráli, ale obával jsem se, že to bude s takovýmto soupeřem a v oslabené sestavě větší nakládačka, díky aspoň za takovýto výsledek.
A k potravě, na výběr byl kuřecí řízek přes celý talíř nebo vepřová panenka s hranolky. Já si dal to druhé, panenka sice byla trochu tužší ale omáčka k ní luxusní takže super. Kdo si dal řízek také nelitoval.
Příští kolo jedeme za Jiříčkem a Pepou do Čáslavi, snad se nám tam bude dařit lépe a taky sestava se konsoliduje.
Zapsal B.Hlavica.


Návrat na obsah