Pečky B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky B - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Pečky B – TJ Sokol Sendražice B 5:3

30.3.2014

V tento krásný jarní den jsme vyrazili na předposlední kolo RP C rovnou do Peček. Do Peček trefíme a ani objížďka v Platanech nás nezmátla. Přesně o půl desáté jsme byli před sokolovnou, která se zrovna odmykala.

I když je sklepní hrací místnost na první pohled trochu ponurá, bylo tam teplo a atmosféru vylepšovaly krásné šachové soupravy včetně dřevěných šachovnic.

Naše sestava byla poznamenaná absencemi některých hráčů, ze základní osmičky se nás sešla jen polovina. Náhradníci byli ale zvoleni dobře, ze základního nastoupivšího kádru přispěl jen Čenda půlkou, zatímco ostatní vyšli naprázdno, na rozdíl od náhradníků, kteří bodovali všichni.

Když Josef Vagenknecht prohlásil „Asi jsem to zk…il“, viděl jsem že je asi zle, a ono bylo, přehozením dvou tahů se dostal rázem do prohrané pozice již v devátém tahu.

0:1

Pak se dlouho nedělo nic až Petr Křepelka dostal na šachovnici rovnou pozici a byla z toho půlka.

0,5:1,5

Aleš Lukša si vedl výtečně, získal kvalitu a pěšce navíc. Avšak kůň je zvíře vrtošivé a když si někdo nedává pozor na vidle, tak je z výhry obratem prohra a jen velkorysostí Jindry Kubíčka z toho byla aspoň spravedlivá remíza.

1:2

Pavel Křenek hrál aktivně ale po špatných zkušenostech z minulého kole to nechtěl hrotit a raději se spokojil s remízou.

1,5:2,5

Čenda Teichmann hrál jako obvykle velmi vědecky, což na druhé desce je skutečně potřeba, a získal další polovinu bodu.

2:3

Čest zachraňoval Franta Matějček. Předvedl, že jeho výkony ze středy, kdy nás na pumpě v rapidu všechny potloukl, vůbec nejsou náhodné. I když jeho útoku na krále se soupeř ubránil a mat odvrátil, zůstala Frantovi za nehty figura a tak výhra byla jen otázka techniky.

3:3

Honza Hamrník na první šachovnici zahájil dobře, s dvojicí střelců stál aktivně. Bohužel pak přehlédnul soupeřovu kombinaci kterou tuto dvojici roztrhl a přenechal mu aktivitu až do trpkého konce. To už bylo kolem půl třetí a krom kapitána tam byl Honza sám.

3:4

Břetislav Hlavica pokračoval v letošních mizerných výkonech, pokazil zahájení a ještě hůře si vedl ve střední hře, čehož soupeř nedovedl naštěstí plně využít. Pak se to vyrovnalo a byla tam i remíza věčným šachem, kdyby ji ovšem někdo taky viděl. V závěrečné koncovce tak soupeř dominoval.

3:5

Žádné štěstí jsme v Pečkách neudělali. Absence v sestavě dělají své ve všech posledních třech kolech. Citelně chybí silní a zkušení hráči Uhlíř,  Řebíček i Mrázek. Sestava se pak posouvá dopředu a neštěstí je hotovo.

Snad se sejdeme aspoň na to poslední kolo a získáme body proti Dobrovici.

Zapsal špatně hrající kapitán Břetislav Hlavica.


Návrat na obsah