Sendražice C - Milovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Milovice A

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Sendražice C - ŠK Milovice 4:1

16.11.2014

Tentokrát čekalo naše družstvo nováčka z Milovic. Nastupovali jsme ve  složení já (Křepelka), František Matějček, Jiří Semerák, Milan Vančura,  Josef Pekárek. Ze základu nemohli nastoupit Pavel Křenek, Josef  Vagenknecht a Aleš Lukša. Milovicím chyběla jejich silná dvojka Fusek.

Partie spoluhráčů jsem sledoval zřídka. Hrál proti mně silný hráč KM Tomáš Skalický (18 let a ELO 2077). Chtěl jsem v této partii uspět a nedostat nařezáno. 

Jako první dohrála 5. (Pekárek) a 2. šachovnice (Matějček), kdy po velkých materiálních ztrátách byli hráči soupeře nuceni rezignovat. 

Vedeme 2:0. 

Na 4. šachovnici přehlédl Milan Vančura ve vyhrané pozici věž a na 3. šachovnici se dostal do prohrané koncovky Jiří Semerák (hrál proti paní Postupové). Naštěstí se mladý soupeř Milana lekl vítězství, po nepřesnostech ztratil další pěšáky a sám nabídl remízu. Ta byla přijata.

Vedeme 2,5:0,5. 

Můj (Křepelkův) soupeř hrál velmi rychle, a to se mu nevyplatilo. Hrála se Slovanská obrana. Snažil jsem se hrát pomalu a pečlivě si budovat pozici.Soupeř udělal nepřesnost a nedal pozor na manévr (zaručoval dvojitou hrozbu). Po zisku pěšce na h7 se mi podařilo zničit králův kryt převodem dámy na královské křídlo. Následovala oběť jezdce a honba krále na 2. křídlo. Figuru musel soupeř nuceně vrátit.Soupeř hrál na matovou hrozbu, ale já byl rychlejší. Po další materiální ztrátě sám  vzdal, jinak by dostal mat. 

Vedeme 3,5:0,5. 

Jako poslední dohrála 3. šachovnice, kdy se Jiří Semerák dohodl s paní Postupovou na remíze ve věžovce, kde byla soupeřka lepší.

Výsledný stav 4:1 je vynikající.

Zapsal Petr Křepelka


Návrat na obsah