Sendražice B - Dolní Kralovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Dolní Kralovice A

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Sendražice B – Dolní Kralovice 3-5

15.1.2012


V šestém kole regionálního přeboru čekalo naše béčko silné družstvo z Dolních Kralovic, soupeř, se kterým jsme dosud žádné zkušenosti neměli. Popravdě řečeno, vůbec netuším, kde se Dolní Kralovice nacházejí. Ale jsou v čele celého přeboru, když zatím vyhráli všechno, k čemu nastoupili. Naším přáním to bylo změnit, bohužel se nezadařilo a zůstalo jen u toho přání.

Do ideálního složení nám chyběl Mirek Řebíček a pak hlavně dosud neporažený Čenda Teichmann. Prvý musel do práce, druhému to nepovolila choroba. Ani Kralovice naštěstí nepřijely v základu, taky jim sem tam někdo chyběl.

Protože nad limit se neplánovaně dostavil i Vagenknecht, přepustil jsem mu své místo v sestavě, aby nejel z Nymburka do Kolína nadarmo. Sice se mi za to neodměnil excelentním výkonem, na druhou stranu já bych o moc úspěšnější taky nebyl.

Utkání bylo zahájeno podle plánu v půl desáté a už v deset se objevila prvá vlaštovka, když Vančura získal věž jen tak zadarmo. I když vyhráno zdaleka neměl, vypadalo to hezky a optimisticky s pohledem na závěrečný výsledek.

V poledne remizuje na poslední šachovnici Křepelka. Ač byl podle ELA jeho soupeř slabší, dotlačili to do věžovky, kdy se s tím už nedalo nic kloudného dělat.

Stav 0,5 – 0,5.

Po čtvrt hodině na prvé desce soupeř nabízí soupeř Poborskému remízu, ten ji nejprve s ohledem na celkovou nejasnost celkového výsledku odmítne, ale po chvilce ji přijme, těžko v pozici něco hledat, dala se maximálně prohrát a obával se že by ho mladší protivník jednoduše utahal.

Stav 1-1.

Aleš Lukša optimisticky obětoval figuru za útok. Soupeře dostal pod tlak a odstavil jeho figury mimo hru, tlak na krále taky byl, ale výsledný efekt se nedostavil a tak jsme prohrávali. Čert ví jestli to bylo korektní, to si Aleš určitě probere při domácí analýze!

Stav 1-2.

Vagenknecht si tentokrát moc dobře nevedl, nejprve mu zmizel pěšec, pak i figura a o výsledku bylo rozhodnuto, i když se Josef nechtěl nechat a hrdinně kalil vodu, aby odvrátil nevyhnutelné.

Stav 1-3, což už vypadalo blbě.

Naštěstí vyhrává Vančura. Opticky sice hrál s věží navíc, ale pozice byla komplikovaná, soupeř tvrdě útočil na Milanova krále. Tomu se ale podařilo vše odvrátit a vrhnout se do útoku sám a tak zaslouženě vyhrává! Cenu této výhry umocňuje fakt, že Kralovický hráč měl do této partie 90% zisk – z pěti utkání, ve kterých dosud letos nastoupil, jen jednou remízoval, jinak vše vyhrál.

Stav 2-3.

Bohužel Jirku Nováka soupeř nachytal v zahájení, které měl dobře naučené, a i když Jirka mistrovsky v dalším průběhu zvládnul dost hnusnou časovku, pozice na šachovnici mu nedávala jinou možnost než vzdát.

Stav 2-4, takže bylo jasné že dnes už nevyhrajeme.

Naděje spočívala v Uhlířovi. Hrál s nejmladší účastnicí, v průběhu získal dobrou hrou jak pěšce, tak slibnou pozici. Ale soupeřka ač malá věkem nebyla malá šachovým výkonem a dovedla se i v horší pozici uvolnit ze sevření a zajistit si remízu a tím obstarala vítězný půlbod pro své družstvo.

Stav 2,5-4,5 a tudíž konečná.

Honza Hamrník zatím stále bojoval. Získal dobrou hru a kvalitu jako bonus. Prosazovat to ale dále nešlo, taky informace že už je to stejně celé v pytli moc elánu nedodala, tak to dali za plichtu a šli do výčepu pro zaslouženou odměnu. Podávala se vepřová s knedlíkem a špenátem, řízek s bramborovým salátem a guláš s knedlíkem. Postupem času zbyl jen ten guláš.

Závěrečný stav 3-5 mrzí.

1 Poborsky Josef   H 1966 ½ :½  Pycha Patrik   V 1892
2 Novak Jiri   V 1914 0 : 1 Mejzlik Vojtech 2098
3 Hamrnik Jan 1798 ½ :½  Makes Martin   H 2072
4 Vagenknecht Josef 1678 0 : 1 Matejovsky Ondrej 1996
5 Uhlir Vaclav   V 1825 ½ :½  Pychova Nela 1785
6 Vancura Milan 1769 1 : 0 Vavra Stanislav 1757
7 Luksa Ales 1719 0 : 1 Mejzlik Jiri 1543
8 Krepelka Petr 1613 ½ :½  Snizek Jaromir 1481

Teď je potřeba se soustředit na následující kolo, kde nás čeká derby s Kolínem. Dobrá zpráva je že by mohl být k dispozici Čenda Teichmann a možná i Křenek.

Zapsal jak viděl i slyšel kapitán tentokráte nehrající Hlavica.Návrat na obsah