Pečky B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Pečky B - TJ Sokol Sendražice C   3,5:1,5
13.11.2016

   Cesta do Peček ke 3. utkání RSD 2016/2017 proběhla přesně tak jak byla panem  Uhlířem promyšleně naplánovaná. Nastoupil jsem do vozu dr. Lukšy u pumpy OJL, dojeli jsme ke kolínské  Hasičárně pro kapitána C - týmu Křepelku a pak už jsme pokračovali po silnici č. 12 směrem na Plaňany, Radim, Pečky. Provoz na silnici byl slabý. Pátý hráč Jiří Zelenka jel jako pravověrný železničář do Peček sólo vlakem.

   K Sokolovně v Pečkách jsme přijeli včas - asi v 9:25 hod. Hned při vstupu do hrací místnosti jsme zjistili, že uvnitř není zrovna přetopeno. A to byly venku jen -3°. Ačkoliv plynový kotel Vailland příjemně hučel, někteří hráči seděli v bundách. Domácí se prezentovali podáváním kávy zdarma.

   Přítel Zelenka ztratil vyhranou partii ještě před 12. hodinou. Znechucen odešel na nádraží a vrátil se zpět do Kolína vlakem.
   Já (Josef) jsem ho napodobil krátce po 12:10 hod. Oba jsme měli dámy. On 5 pěšců, já 4. Soupeř mě stále šachoval, já jsem představoval dámu, až jsme dámy vyměnili a tím on získal sílu k postupu svých pěšáků. Ve 38. tahu jsem vzdal.     Jako 3. skončil svoji partii F. Matějček vítězstvím nad Michálkem ml. Nechte mu ve středu na pumpě provolat 3x "hurá!"
   Kapitán Petr Křepelka ukončil hru netradičně brzo. Remízoval s O. Eisnerem. Také on nečekal na společný odvoz a odešel na vlak sám.
   Poslední náš hráč - dr. Lukša - se snažil o výhru, která by našemu družstvu alespoň zajistila celkovou remízu. Proto jeho partie na 2. šachovnici se Šteglem skončila až po 14. hodině. Bohužel prohrou. Také on so zasluhuje ve středu oslavný pokřik.
   Ještěže mi moje pečlivá žena dala sebou vydatnou svačinu. Jakoby to tušila.

   Všichni domácí hráči měli ELO vyšší než my.
Zapsal Josef.
Návrat na obsah