Křesetický turnaj v Kolíně - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Křesetický turnaj v Kolíně

Ostatní turnaje
 
ÚČAST   SENDRAŽICKÝCH   HRÁČŮ NA RAPIDU  
 
Kolín 28.11.2015

    V příjemném prostředí baru Euphoria v Kolíně proběhl 34.ročník turnaje v rapidu, dříve pořádaný v Křeseticích na Kutnohorsku. Za účasti 26 šachistů proběhl turnaj ve velmi přátelské atmosféře. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, čas byl 2 x 20 minut. Naši zástupci si vedli celkově velmi dobře. O lepší umístění je připravilo pomocné hodnocení.

Hrací místnost byla prostorná, pořadatelé si vedli velmi zdatně, během turnaje nedošlo k žádným sporům, takže vlastní turnaj proběhl hladce. Ale jahůdkou na dortu bylo kvalitní občerstvení během celého turnaje. Vepřové hody to bylo něco. Chutné zabíjačkové pochoutky (prejt, ovar, zabíjačkový guláš, tlačenka, černá polévka, škvarky, teplá žebírka, pomazánka ), doplněné zeleninou a nechyběly ani dortíky ke kávě. Vše v ceně vkladu do turnaje.

Příjemný a ochotný personál nabízel točené pivo značky Kozel nebo Plzeň. Nealko nápoje i něco ostrého bylo též k dispozici včetně několika druhů kávy.

Velmi dobře si po celý turnaj vedl Vocilka z Kutné Hory, o prvenství ho připravila v posledním kole remíza s naším zástupcem V.Uhlířem. Pohledné šachy hrál vítěz turnaje Třasák z Pardubic. Ten se nedopouštěl chyb a to mu pomohlo k celkovému vítězství. Z našich účastníků si vedl zdatně Fr. Matějček (v současné době nejlepší hráč našeho oddílu) a své nasazení v turnaji potvrdil 14.místem i A. Lukše. Jirka Semerák mohl mít daleko větší bodový zisk, ale nepozornou hrou v koncovkách o zisk bodů přišel. Já (V.Uhlíř) jsem se svým umístěním spokojen, jediná prohra s Monikou Závůrkovou (zasloužená, nechal jsem stát dámu) mi prospěla. Potom jsem uhrál 3 vítězství a 3 remízy a tím pádem se dostal na přední místa v turnaji.

Na závěr je nutno ještě dodat, že šachisté na předních místech obdrželi věcné ceny. Ty jsou patrné z přiložených fotografií. Za úspěšný turnaj patří poděkování M. Závůrkové s manželem a  Tomáši Kopeckému, kteří zvládli vše s klidem a úsměvem.    
 
P.S. Zajímavostí je jistě i to, že se nezúčastnil žádný kolínský šachista!!!
 
Celkový výsledek turnaje je uveden v přiložené tabulce.


Návrat na obsah