Sendražice C - Čáslav B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Čáslav B

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Sendražice C - SK Slavoj Čáslav B 0,5:4,5

16.2.2014

Přívětivá náruč restaurace U Černohlávků mě dnes přivítala už v 9:10 hodin jako prvního. Ostatní hoši přišli dlouho potom. Hosté z Čáslavi telefonovali, že zabloudili a nemohou to  najít. Na Ovčárce prý dosud nehráli. Tím jsme měli dost času na srovnání stolů a přinesení materiálu ze zákulisí. Na sálu se totiž konal motoristický ples a podle toho to v restauraci vypadalo.

Mrazící skříň je přemístěná za výčepní pult, ale rachtá dál. V místnosti s hracím materiálem je uskladněné pivo, takže hodiny, soupravy a figury jsme si podávali přes sál řetězem jako Pražané dlažební kostky při stavbě barikád v roce 1945.


Ačkoliv venku bylo jaro, teplota ve hrací místnosti byla obdobná a po dvou hodinách sezení u partií nám tuhly tužky.
Hrát jsme začali v 9:50 hod. Proto jsme měli dost času k úpravě hrací místnosti.


Jako první prohrál
pan Pekárek a po něm já (Škoda). Špatně jsem ustoupil střelcem - důležitou obranou figurou před matovou hrozbou - a nezbylo než se vzdát. Pak podlehl pan Matějček, ing. Semerák a o poslední čestný úspěch domácích bojoval ing. Jareš. V horší pozici navrhl remízu, kterou čáslavský hráč, na něhož čekalo auto, vzal.

Celkový výsledek 0,5 - 4,5.

K dovršení všeho se v průběhu této partie dostavili nějací maníci - motoristé a rvali ze sálu plochodrážní  motocykl (plesovou dekoraci)  ven na přívěsný vozík. Tím zcela vyrovnali teplotu v místnosti a venku.

Tradiční řízek v 11:45 hod. pro šachisty už nebyl
(asi si ho hráči za předvedený výkon nezasloužili - poznámka BH). Vzali jsme zavděk záhoráckým závitkem (vlastně ptáček plněný zelím se špekem). Ani ve výčepu nebylo moc přetopeno. Topení spíš chladilo. Pod nástěnkou seděla stolní společnost místních opilců a sledovala OH. Obsluhovala slečna Věra.

Zapsal Josef Škoda a drobně upravil Břetislav Hlavica


Návrat na obsah