Říčana G - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Říčana G - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Říčany G - Sendražice B
20.2.2022

S nadějí, že když vyhrajeme, budeme první, jsme odjížděli do Říčan k utkání s dosud vedoucím týmem. Sestava byla slušná, chyběl jen Honza Hamrník.

Začalo to slibně, domácí sháněli hráče na druhou šachovnici, ale podařilo se jim a tak byť se zpožděním mohl zápas začít.

Ač Mirkem varován, Aleš Lukša někam spěchal a v tom kvaltu si nechal zavřít figuru a celkem rychle jsme tekli 0:1.

Vynahradil to Milan Vančura, který mladého soupeře připravil o čistou figuru. Chvíli se snažil dát soupeři mat uprostřed šachovnice ale pak ho to přestalo bavit, vyměnil co se dalo a bylo hotovo 1:1.

Bohouš Sobotka chtěl využít soupeřova nekrytého krále a obětoval figuru, ale někde se stala chybička, nebylo to nic platné 1:2.

Pepu Poborského jsem moc neviděl, seděl přes uličku a hrál s tím opozdilcem. Ten nedbal svého horšího času a vyhrál 1:3.

Já (Břeťa Hlavica) jsem hrál s půvabnou šachistkou a nevěřil jsem, že hezká dívka může umět hrát šachy. Podcenil jsem její útok a přešel do horší koncovky, nicméně se slitovala a dala mi půlku 1,5:3,5.

Dohrával Jirka Novák a na první šachovnici se mu nedařilo, jeho prohrou bylo i definitivně po zápase 1,5:4,5.

Mirek Řebíček jednu dobu nestál dobře, ale trpělivostí z toho vybojoval aspoň remis 2:5.

Dohrával Petr Křepelka, v průběhu partie si střídavě vzájemně nabízeli a odmítali remízy, až to za rozhodnutého stavu remíza skutečně byla 2,5:5,5.

Prohráli jsme celkem spravedlivě se silným soupeřem, kterému to v krajské soutěži bude slušet, dokud ovšem nenarazí na naše áčko!
 
Zapsal BH.Návrat na obsah