Sendražice B - Lysá F - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Lysá F

Archiv družstev > Archiv 2015-16

Sokol Sendražice B - ŠK Joly Lysá nad Labem G 3:5
 
1.11.2015

V druhém kole jsme hráli poprvé doma a hostili jsme soupeře z Lysé, tedy nikoho neznámého. A doufali, že se hosté zachovají správně a přenechají nám nějaký ten bod. Hluboce jsme se v nich zklamali!

V hostinci bylo příjemně vytopeno a tak v deset mohlo utkání začít. Já jako nehrající kapitán jsem u sebe konstatoval špatnou formu a proto jsem se nepostavil. Ovšem zbytečně, dnes bych do družstva zapadl. Takže jsem jen předal rozhodčímu sestavu a odebral se domů na oběd.

Vrátil jsem se asi v půl jedné a všude se ještě hrálo, partie vypadaly vyrovnaně. Jen Bohouš Sobotka si stěžoval, že stojí jako vepř domácí a také Vagón lamentoval, že to zk….l. Naopak skvěle stál Aleš Lukša a rovněž Petr Křepelka to neměl špatné. Na prvých šachovnicích byla situace nepřehledná, nerozhodnutá.

U Bohouše Sobotky to bohužel záhy dopadlo podle jeho očekávání a prohrávali jsme.

0:1

Avšak vzchopil se Pepa Vagenknecht a zasadil soupeři smrtící úder, čímž srovnal skóre.

1:1

Skvěle zahrál Pavel Křenek. Opovážil se obětovat figuru, čímž rozbil kryt bílého krále a tímto útokem slavně zvítězil, takže jsme se dostali do vedení!.

2:1

Petr Křepelka se podle svého zvyku dostal do časové tísně, přehlédl soupeřova vlezlého jezdce, který se mu vloudil do zad a obral ho o kvalitu. Navíc ho tam soupeř proháněl matovými hrozbami a při čase pěti minut na deset tahů bych za Petra nedal ani korunu. Ale vynikající oběti své poslední figury rozbil pěšce před králem a vynutil si remízu.

2,5:1,5

Honza Hamrník hrál rovnocennou partii, avšak v nepřehledné pozici se rozhodl špatně a černý mu zakroutil krkem.

2,5:2,5

Aleš Lukša prohospodařil postupně svou výhodu a zavedl partii do remízových vod. Avšak nevyrovnal se se ztrátou vítězství a neuváženým útokem spojeným s přehlédnutím přišel i o celou partii. Stačilo přitom jen vyměnit dámy a přejít do věžovky s pěšcem více.

2,5:3,5

Mirek Řebíček za tohoto stavu byl nucen hrát partii na výhru. Měl 5 pěšců proti soupeřovic jednomu a ještě proti věži. Snažil se usilovně ale nepodařilo se vyhrát.

3:4

No a navíc v nejdelší partii Vláďa Mrázek neudržel věžovku s pěšcem méně, nechal se vytempovat a prohrává.

3:5

Co k tomu dodat. Sice jsme si za předvedený výkon aspoň bod zasloužili, ale nezadařilo se a zůstáváme po dvou kolech pořád s nulou.

Zapsal nehrající kapitán Hlavica.





Návrat na obsah