Sendražice C - Čáslav B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Čáslav B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice C - TJ Slavoj Čáslav B   3,5:1,5
15.1.2017

Jirka Semerák se při utkání flákal a tak byl pověřen sepsat zprávu jak se nám podařilo vyhrát. Čáslav B má na soupisce 12 hráčů, k nám jich dorazila jen třetina. Mně tedy soupeř nepřijel což jsem přivítal s povděkem, bylo mi od rána dost "šoufl", celý den jsem nejedl.

První skončil partii František Matějček. Zahájil italskou hru, pan Němeček mu umožnil získat dva pěšce a ještě kvalitu. V závěru došlo k výměně dam a zisku celé figury - soupeř vzdal. Vedli jsme brzy 2:0.

Lukáš Kuta nepřijal dámský gambit, mladý hráč Martin Špaček hrál velmi dobře. Lukáš získal na dámském křídle dvojici spojených pěšců a zdálo se, že o vítězství není pochyb. Jenže soupeř pokračoval v kvalitní hře, Lukáš o oba pěšce přišel a po dlouhé době až v koncovce udělal Martin zásadní chybu, Lukáš získal věž a bylo rozhodnuto. Hrálo se až do matu, Lukáš měl sice kromě věže ještě volného pěšce, ale ukázal, že umí matit jen králem a věží.

Po 14. hodině jsem šel na autobus, takže jsem nebyl až do konce, ale situace na zbývajících šachovnicích byla jasná.

Aleš Lukša odpověděl na  e4, d4 a d5 tahy b6 a Sb7. Hra byla z obou stran podle mně vyrovnaná. Aleš měl v koncovce věž, ale o dva pěšce méně, pan Hruban měl bělopolného střelce, výsledkem byla remíza. Vedli jsme 3,5:0,5.

Petr Křepelka zahájil partii tahem c4 a dlouho držel vyrovnanou hru bez výměny figur. Již po několikáté zvládl i tentokrát časovou tíseň a vypadalo to na remízu. Jenže hrál proti Tomáši Reichlovi, s kterým zatím nevyhrál žádný sendražický hráč (pokud se pamatuji) v regionální soutěži. Reichel objevil skulinku v Petrově obraně a o výsledku bylo rozhodnuto. Vyhráli jsme tedy 3,5:1,5. Byla to úspěšná neděle zvláště když naše Ačko vyhrálo senzačně s Kostelcem. Jen tak dál!
Sepsal Jirka Semerák
Návrat na obsah