DDM Nymburk B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Nymburk B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
DDM Nymburk B - Sendražice A 0,5:4,5

11.1.2014

V 5. kole nás čekal venkovní zápas s DDM Nymburk B. Nastupovali jsme ve složení já (Křepelka), Aleš Lukša, František Matějček, Jiří Semerák a Milan Vančura. Ze základu nemohli nastoupit Josef Vagenknecht a Pavel Křenek. Jelo se bez problémů, start přesně v 10:00.

Jako první se dostal do vyhrané pozice Milan, kdy hned v zahájení svého soupeře ztrestal. Pan Vinecký rozehrál bílé figury velmi špatně a kolem 6. tahu ztratil střelce. O výsledku bylo rozhodnuto velmi záhy.

Dále vyhráli František Matějček a Jiří Semerák, kdy jejich soupeři byli nuceni vzdát po velkých materiálních ztrátách ve střední hře.

Na 1. šachovnici se hrála sicilská. Soupeř měl bílé a hrál solidně. Nenašel jsem nejlepší pokračování a dostal se do časovky, nabídnul jsem tedy remis. Ta byla do minuty přijata.

Jako poslední dohrával Aleš Lukša. Hrála se zavřená francouzská s c4 za černé. Soupeř hrající černými ztratil ve střední hře pěšce. Výborným manévrováním a zjednodušením hry správnými výměnami docílil Aleš vyhrané koncovky K+J+2P proti K+J.

Celkový stav 4,5:0,5 je parádní.

Áčko taktéž zabodovalo. Vítězstvím 4,5:3,5 nad Mladou Boleslaví udělalo všem velkou radost. Jen tak dál!

Návrat na obsah