Sendražice B - Dobrovice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Dobrovice C

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Sendražice B – ŠK Města Dobrovice C 5:3

26.1.2014


O toto utkání byl mezi hráči béčka velký zájem a tak se mi podařilo dát dohromady hvězdnou sestavu. Posilou je Vláďa Mrázek, kterému se po novém roce otočily směny a tak může nastupovat. Bohužel na poslední chvíli nám plány trochu zhatila choroba Čendy Teichmann, kterého nahradil a to úspěšně Petr Křepelka. Na mě jako kapitána (Břetislav Hlavica) již místo v sestavě nezbylo.

Soupeř přijel v dosti redukované sestavě, ze základní osmičky nastoupili jen tři hráči. Jestli personální krize nebo jiné důvody nevíme, ale určitě nám to nevadilo.

V hospodě nás trochu zarazila provedená přestavba záchodů a zbytky nepořádku v hrací místnosti, ale s ohledem na venkovní mrazy tam bylo relativně teplo a tak jsme se v souladu s plánem mohli v 9:30 pustit do hry.

První slavil úspěch Aleš Lukša
a úspěšně otevřel skóre. Po dobře sehraném zahájení si počínal velmi aktivně, měl brzy daleko lepší pozici, získal figuru a partii suverénně dovedl do vítězného konce.

1:0


Vašek Uhlíř
jako předseda nemohl zůstat pozadu a vyhrává rovněž. Ve střední hře převedl své figury na královské křídlo a mohutným útokem, který černý nemohl pokrýt, získal celý bod.

2:0


Vláďa Mrázek
za tohoto úspěšného stavu takticky nabídl remízu, kterou soupeř přijal.

2,5:0,5


Pepovi Vagenknechtovi
se v této sezóně moc nedaří, usilovně se to snaží zlomit, ale tentokrát se to nepovedlo a prohrává.

2,5:1,5


Ale ač na poslední chvíli povolaný náhradník Petr Křepelka
se ukazuje jako platná posila s rostoucí výkonností a zvyšuje náš náskok. Objektivně nutno přiznat, že k celému bodu mu pomohl soupeř, který ve vyrovnané pozici přešel do pro něj prohrané koncovky. Závěr partie bezchybně hrající náš „náhradník“ už zvládl.

3,5:1,5


V této etapě Mirek Řebíček
sice s pěšcem méně stabilizuje svou pozici a když mu soupeř nabídne remízu, nemá i s ohledem na celkový stav důvod ji odmítnout, ač jeho kůň je lepší než soupeřův střelec.

4:2


Pavel Křenek
od počátku partie si udržuje pečlivou hrou převahu a tu korunuje útokem na královském křídle a vítězstvím.

5:2


Honzovi Hamrníkovi
partie moc nevyšla, dostal se do stísněné pozice s uzavřeným střelce, proti kterému soupeřův skvěle postavený kůň měl převahu a takto prakticky s figurou méně pozici neudržel a prohrává, ale dovoluje už jen soupeři snížit celkové skóre.

5:3

Takže jsme jako béčko letos poprvé zvítězili a odpoutali se ode dna tabulky. Pokud se nám podaří dát dohromady tuto sestavu znovu na zájezd do Bakova, můžeme si odtamtud dovézt body.

Na oběd se podávaly klasické řízky přes celý talíř, za které Vašek Uhlíř ve Vídni platil 8 Euro. Zde jsou za 80,- korun a pro šachisty za odměnu. Pepa Vagenknecht zvolil masovou směs s bramborem a také si ji pochvaloval.


Zapsal tentokrát nehrající kapitán Břetislav Hlavica

Návrat na obsah