Kutná Hora B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kutná Hora B - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sparta Kutná Hora B - Sokol Sendražice A   3,5:4,5
31.3.2019

K poslednímu zápasu sezony 2018/2019 jsme zajížděli do Kutné Hory, kde jsme se střetli s místní rezervou. Už to bývá tradicí, že se utkáváme v posledním kole a vždy jde o hodně. Před dvěma léty jsme hráli oba o záchranu, letos však pouze domácí.
 
Na poradě na hracím dnu ve středu bylo rozhodnuto, že budeme hrát na vítězství a zápas v žádném případě nevypustíme. Důvod byl jasný. Pro nás nevhodná hrací místnost (nejraději hrajeme v restauraci) a špatné vytápění v zimních měsících (školník topí málo). A co se týče občerstvení – nulové možnosti.
 
Naše sestava byla celkem silná, takže se dal očekávat úspěšný výsledek.
 
 
Za necelé dvě hodiny hry Vašek Uhlíř na poslední šachovnici si připravil neodrazitelný útok na královském křídle, ale v konci si nepočínal přesně. Ovšem soupeř v úplném závěru zahrál taktéž nepřesně a po matové hrozbě nebo ztráty materiálu (věž) partii sportovně vzdal.  
 
Stav 0 – 1
 
Ve svém druhém zápase za naše barvy nastoupil Jirka Hynek. Černými v královské indické vyrovnal hru a když byla na šachovnici remízová pozice, tak nabídl smír. Soupeř nabídku půlky nepřijal, následovala jeho hrubá chyba a ztrácel věž a tím i celou partii. Touto výhrou se kandidát na prezidenta stal nejlepším hráčem A mužstva v této sezoně.
 
Stav 0 - 2
 
V těsném časovém sledu dohrává i Milan Seifert. Celou partii si počínal velmi dobře a vypracoval si pozici, která se hraje na výhru. V koncovce měl o pěšce více, ale nedokázal tuto výhodu uplatnit a tak partie skončila smírně.
 
Stav 0,5 – 2,5.
 
Honza Hamrník pokračoval ve velmi dobrých výkonech v této sezoně. Připravil si útok na královském křídle, počínal si zkušeně a nedal soupeři šanci. Tím získal pro naše barvy další celý bod.
 
Stav 0,5 - 3,5.
 
Mirek Řebíček přehrál svého soupeře, získal kvalitu a nabídl remízu, kterou soupeř rád přijal. Tím zajistil stav utkání tak, že už nemůžeme prohrát.
 
Stav 1 – 4
 
Za tohoto stavu v lepší pozici nabídl remízu i Jindra Březina. Nabídka byla přijata a tím bylo o vítězi utkání rozhodnuto.
 
Stav 1,5 – 4,5
 
Pepa Poborský rozehrál partii velmi dobře, dvojice střelců mířila na královské křídlo a tak se dalo očekávat, že bude též bodovat. V takových to pozicích se musí otevřít hra, to však náš hráč neudělal. Jeho postavení se stále zhoršovalo, až dospělo do takové fáze, že partii musel vzdát.
 
Stav 2,5 – 4,5
 
Jako poslední dohrával svoji partii na první šachovnici Jirka Groh. Vždy v závěru své soupeře přehrával a získával pro naše mužstvo cenné body. Tentokrát mu to nevyšlo a jeho soupeř přesnou hrou přinutil našeho hráče k rezignaci.
 
Stav 3,5 – 4,5
 
Úkol byl splněn a tak zdravé jádro týmu mohlo jít slavit do oblíbené restaurace U kata v Kutné Hoře. Splnil se i předpoklad, že celkově obsadíme 5. místo v krajské soutěži.
 
Rozloučili jsme se s přáním, abychom se ve zdraví všichni sešli v sobotu 1.června na chatě Mirka Řebíčka v Malovidech, kde proběhne zakončení úspěšné sezony.
 
                                                                                        Zapsal hrající kapitán Václav Uhlíř.Návrat na obsah