Sendražice A - Český Brod A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Český Brod A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice A - ŠK Český Brod A   4,5:3,5
9.2.2020

Po poslední těsné porážce v Poděbradech čekal doma áčko soused z tabulky Český Brod. Dal se čekat lítý boj a ten také nastal.

Milan Seifert minulou neděli bojoval vítězně jako lev celých pět hodin, tentokrát si vybral odpočinkový den a s přehledem prvý remizoval po zkušeném výkonu.
0,5:0,5

Petr Křepelka ve snaze odčinit minulou porážku z béčka hrál obezřetně a když při soupeřově neúspěšném útoku získal kvalitu, tu pak pečlivou technickou hrou dovedl k zisku bodu pro družstvo. Netušili jsme, že toto bude jediná vitězná partie v zápase.
1,5:0,5

Michal Běloušek postupoval složitě a opatrně, postupně vyměnili skoro všechny figury a v mrtvé pozici se dohodli na remíze.
2:1

Jirka Groh se soupeřem zvolili mírně netradiční zahájení, bylo se na co dívat. Jirka bohužel se spíše bránil, avšak zkušeně zdolal všechny obtíže a soupeřovy pasti a dovedl partii k remíze.
2,5:1,5

Jirka Novák opět dosáhl na svou oblíbenou půlku, ovšem tentokrát se na ni na rozdíl od jiných zápasů docela nadřel a ve finále stál trochu hůže.
3:2

Jindra Březina, jak má ve zvyku, hrál na jistotu opatrně, což mu možná zabránilo dvakrát využít výhodu a šanci na vítězství, takže opět další plichta.
3,5:2,5

Pepa Poborský se za spolupráce soupeře pustili do složitých zápletek, ale oba vzájemné hrozby odvrátili a tak opět remíza. Ta nám zaručovala, že ze zápasu neodejdeme poraženi. Když škrábe v partiáři Pepa, dá se to zachránit aspoň ze soupeřova partiáře, tentokrát ovšem našel soupeře s podobným písmem a tak se mi podařilo vyluštit zápis pouze do dvacátého tahu.
4:3

Nejzajímavější partii sehrál Vašek Uhlíř. Začal svým oblíbeným b4, což soupeře trochu zmátlo a odporoval s respektem až možná příliš velkým, bohužel Vašek neviděl vítězné pokračování ve dvacátém tahu a tak to tahali značně sofistikovaně až do sedmdesáti tahů. Ještě v 65. tahu tam byla na naší straně zajímavá technická varianta na výhru, ovšem to viděl pouze Fritz při následné analýze. Navíc Vašek věděl, že remíza je pro družstvo dostačující k finálnímu celkovému vítězství a zbytečně neriskoval.
4,5:3,5

Opět zlobily v poslední partii hodiny, kdy oběma soupeřům místo 30 naskočilo rovných 50 minut. Tak se to muselo ručně opravit, což hosté uměli.

K obědu guláš nebo kuřízek, jako pouhý divák a komentátor jsem na stravu neměl nárok a tak nemůžu hodnotit.

Zajímavé je, že se vlastně v obráceném gardu opakovala situace z minulého kola v Poděbradech, kdy též nastaly samé remíze a pouze poslední šachovnice rozhodla o celkovém výsledku. Tentokrát naštěstí v náš prospěch.
Zapsal pilný divák B.Hlavica


Návrat na obsah