Symfonie Poděbrady - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Symfonie Poděbrady - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
DDM Symfonie Poděbrady A – TJ Sokol Sendražice B    3 : 5
8.1.2017

Tentokrát začínalo hru v novém roce sendražické béčko, odpočaté, protože jsme v minulém kole měli volno. Sněhu jako na Sibiři a v tom jsme museli vyrazit do Poděbrad, ještě že to není daleko. Kdybychom tušili, že výsledkem bude prvá výhra v této sezóně, jeli bychom daleko radostněji.

Se sestavou byly problémy, v pátek ochořel Čenda Teichmann a ač to nejprve vypadalo, že sehnat náhradu bude hračka, opak byl pravdou. Chřipka uhodila na klíčové členy a zbytek se nacházel mimo Kolín, takže musel zaskočit maskot týmu Jirka Zelenka, což se ukázalo jako výborná volba. A to ještě Milan Vančura spadl z kola a hrál celý rozlámaný. Takže ve výsledku hráli 4 hráči v této sezóně za béčko poprvé a získali celkem 3,5 bodů!

Do Poděbrad jsme jeli docela rozházeně, Rigos a Vagón vlakem a zbytek auty, Aleš s Lukášem, a Mirek vezl mě, Honzu a Milana. Cesta stála za prd, ale opatrnou jízdou jsme se do Poděbrad dopravili, našli hrací místnost a dokonce i správný vchod, uvnitř budovy už nás nasměroval vrátný.

Hrací místnost je pěkná, velká, světlá a hlavně dostatečně vytopená. Kafe nám neuvařili, ale v přízemí byl automat. Krátce po deváté jsme zahájili hru.

Prvý rychle zvítězil Josef Vagenknecht. Získal pěšce, pak dvojici střelců a když se pozice otevřela, o Pepově vítězství nebylo pochyb.

Vedeme 1:0

Další možná trochu překvapivě vyhrává Jirka Rigos Zelenka. Sice se drobné chybičky nevyvaroval, stálo ho to střelce, ale nehodil flintu do žita a svou bojovností donutil k chybě i soupeře a to už bylo fatální.

Vedeme dokonce 2:0

Já (Břetislav Hlavica) jsem podcenil soupeřovy vazby, přišel o pěšce, pak mi soupeř hrozil sebrat i druhého a rozházet pozici, tak jsem raději dal kvalitu a kalil vodu matovými hrozbami, ale nebylo to už k ničemu.

Soupeř snižuje 2:1

Naštěstí ve skvělé formě hrající Honza Hamrník dovedl trpělivou hrou partii do vítězného konce a opět jsme získali dvoubodový náskok.

3:1

Poprvé nastoupil i Lukáš Kuta a jak mu to jde na pumpě, tak hrál dobře i v Poděbradech. Získal pěšce navíc a k tomu pružného jezdce proti pasivnímu střelci a když úspěšně překonal časovou krizi, zkušeně zvládnul i koncovku.

4:1

Teď chyběla k plnému bodovému zisku jen půlka. Situace na zbylých šachovnicích moc růžová nebyla, ale Milan Vančura hrál dobře a rovnou na vítězství, ze kterého se mu bohužel soupeř vysmekl, ale hezkou kombinací Milan zajistil vítězný půlbod.

4,5:1,5

Aleš Lukša zahájil a vedl úvodní část partie skvěle a kdyby zahrál jednoduché a smrtící f5+, efektně vyhrál. Což bohužel neviděl a po následujících výměnách skončil s pěšcem méně a i když bojoval jako lev, nedalo se to.

4,5:2,5

Poslední dohrával na první desce Mirek Řebíček. Proti silnějšímu soupeři rozpoutal celkem slibný útok, ze kterého se mu tento ale vykroutil a s pěšcem navíc dlouho myslel na výhru. Mirek byl ale proti a předlouhou partii dovedl ke spravedlivé dělbě bodů a našemu celkovému vítězství 5:3.

Výsledek způsobil, že po tomto kole už nejsme v tabulce poslední a můžeme se připravit na Pečky, které máme za 14 dní doma. To ale nebude žádná procházka, je zapotřebí znovu odpovědný výkon.
Sepsal Břetislav Hlavica

Návrat na obsah