Sendražice B - Nymburk C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Nymburk C

Archiv družstev > Archiv 2015-16
TJ Sokol Sendražice B – TJ Sokol Nymburk C   5:3
 
13.12.2015
 
Letošní část sezóny jsme uzavírali doma s posledním Nymburkem C, takže jsme si zejména po poslední výhře v Sázavě docela věřili. I pohled na soupisku nasvědčoval mírné převaze domácích, aspoň co se týká ELA.
 
V hostinci bylo příjemně vytopeno a spolu s počasí to dávalo správnou šachově vánoční atmosféru. Naše sestava byla vcelku slušná, nebyla to první osmička ale s ohledem na vyrovnanost týmu jsem byl jako kapitán spokojen.
 
František  Matějček je v dobré formě a se sto procenty nejlepší hráč béčka. Což i potvrdil rázným útokem na bílého krále a i když se soupeř ubránil, proti Františkovým volným dvou pěšcům neměl šanci. Tím pádem má František bilanci tří výher ze tří startů!
1:0
 
Já (Břetislav  Hlavica) mám oproti Františkovi k dobré formě daleko a tak když jsem viděl příznivé situace na dalších šachovnicích, nabídl jsem ve vyrovnané pozici raději remis, kterou soupeř přijal.
1,5:0,5
 
Následně Pepa  Vagenknecht zapomněl na galantnost a když si jeho soupeřka neprozřetelné otevřela královské křídlo, vrhnul se na ni se všemi svými figurami do útoku a byla z toho další výhra, pro Josefa již třetí za sebou. A nebýt drobného zaváhání v prvním kole měl taky 100%.
2,5:0,5
 
Vašek  Uhlíř dostal těžkého soupeře, který v minulém kole porazil i našeho předního hráče Jirku Nováka hostujícího za Čáslav. Tohle Václav nechtěl tentokrát dopustit a vyhrál bez problémů.
3,5:0,5

Pavel Křenek hrál dobře a vypadalo to, že taky vyhraje, pak se ale situace zkomplikovala a volil raději jistotu půlky a tímto čtvrtým bodem současně i zajistil, že dnes neprohrajeme.
4:1
 
Bohouš Sobotka podal vynikající výkon, v oboustranně ostré partii získal věž navíc, avšak dolehla na něj krize mentální i časová a tak když nemohl objevit cestu k výhře (celkem jasnou protože jsem ji viděl i já a to je co říct), volil jistotu remízy opakováním tahů a tím získal pro družstvo cenný vítězný půlbod.
4,5:1,5
 
Honza Hamrník na první desce nezopakoval skvělý výkon ze Sázavy. A to přitom stačilo malinko popojít králem a byl vyhraný, protože soupeř taky tápal. Ale není každý den posvícení a tak Honza tentokrát vyšel naprázdno.
4,5:2,5
 
Zbývala partie Vládi Mrázka proti nelehkému soupeři, kterého Nymburk nasadil v této sezóně poprvé jako záchranáře. Vláďa ale odolal všem soupeřovým útočným hrozbám a zakončil utkání cenným půlbodem. Tím se s Vláďou asi pro tuto sezónu loučíme, otočí se mu směny a už pravděpodobně nebude moci za béčko nastoupit.

5:3
 
Takže můžeme snad přezimovat v klidu se ziskem šesti bodů a vánoce nám nebudou kazit myšlenky na případný sestup. Jedinou vadou na kráse tohoto utkání bylo, že na jídelníčku chyběl obligátní proslavený sendražický řízek, na který jsme se těšili my i někteří hráči soupeře. Vcelku úspěšně ho nahradil španělský ptáček s knedlíkem.

Návrat na obsah