Sendražice B - Neratovice F - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Neratovice F

Sezóna 2023-24
TJ Sokol Sendražice B - Cayman Pharma Neratovice F   3,5:1,5
3.12.2023

Předpokládané vítězství

Ve 4. kole nejnižší soutěže družstev jsme se utkali v neděli v naší hrací místnosti na Pumpě  se sympatickým mladým celkem z Neratovic . Mladí chlapci hráli pod vedením M. Partla, který nastoupil na první šachovnici, bojovně a bylo  vidět, že je šachy baví. Nehráli špatně, ale zkušenost domácího celku se projevila na konečném výsledku utkání.  
 
3.šach. Bohumil Sobotka šel od začátku partie za výhrou. Dobrou kombinační hrou získal náš hráč převahu a jako první v zápase zvítězil.
1-0
2. šach. Václav Uhlíř černýmí nejprve vyrovnal hru a potom postavil pozici, kterou neustále zesiloval. Ve střední hře svého soupeře přehrál a když získával materiál, partii ukončil matem.
2-0
5. šach. Jiří Zelenka hrál od začátku partie pozorně, ale potom si spletl barvu střelce (hrál se soupeřovým), čímž vyrobil nemožný tah. Otřesen po tomto tahu se už pořádně nesoustředil a partii nakonec prohrál.
2-1
4. šach. Lukáš Bartheldi proti mladému soupeři nejdříve získal figuru. Během střední hry získal druhou figuru. Tuto materiální výhodu celkem rychle proměnil v zisk celého bodu. Tím rozhodl o našem celkovém vítězství.
3-1
1. šach. Tomáš Dejmek bílými figurami hrál od začátku aktivně, jak je v našich barvách jeho zvykem. Získal 2 pěšce navíc, ale když partie přecházela do koncovky, hrál dvěma věžemi proti dámě. K tomu měl každý ze soupeřů lehkou figuru. O výsledku celého zápasu bylo rozhodnuto, proto nabídl remízu. Ta byla přijata a tím byl ukončeno naše vítězství.
 
3,5-1,5
 
Zapsal kapitán „A“ mužstva Václav Uhlíř.
 


Návrat na obsah