Neratovice E - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Neratovice E - Sendražice B

Sezóna 2023-24
Cayman Pharma Neratovice E  -  TJ Sokol Sendražice B  1,5:3,5
25.2.2024

V neděli jsme vyrazili na nejdelší cestu až do Neratovic k poslednímu kolu regionální soutěže. Počasí přálo a ani jsme cestou nebloudili, s rezervou jsme tam byl s předstihem v půl deváté.

Prostředí ve sportovní hale mají šachisté opravdu super, je vidět, že je to renovované. Dřevěné šachovnice a exclusivní figurky. Vrátná dokonce vaří kafe, takže nám nic nechybělo. Jestliže jsme očekávali mládežnické družstvo, tak tomu tak nebylo, až na jednoho jsme obdrželi soupeře v našem věku.

Prvý dohrál Bohouš Sobotka, nikdo neudělal chybu a tak partie skončila plichtou.
0,5:0,5

Vyhrál následně Tomáš Dejmek. Nejprve jeden pěšec, pak druhý a nakonec útok s vítězstvím.
0,5:1,5

Lukáš Bartheldi tentokrát nezaložil partii dobře již v zahájení. Navic při pokusu o zisk figury soupeř zahrál zákeřný mezitah a tak se Lukáš po zbytek partie jen bránil s králem na kraji šachovnice.
1,5:1,5

Břetislav Hlavica vědom si špatné formy hrál opatrně podle pravidla méně figur méně nebezpečí. Pak se mi naskytla možnost zisku pěšce a i když ho protihráč dobyl zpátky, po výměně dam to přešlo do vyhrané pěšcovky a soupeř vzdal.
1,5:2,5

Jirka Semerák pokračuje v dobrých výkonech, získal navíc věž a pak zahnal soupeře do kouta a ten se tři tahy před matem vzdal.

1,5:3,5

Pikantní je, že všichni hráči černými figurami vyhráli, to není tak časté. Dobrou sezónu jsme zakončili vítězstvím.
Zapsal B.HlavicaNávrat na obsah