Skalice B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Skalice B - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Stříbrná Skalice B - Sokol Sendražice B   2,5:5,5
23.1.2022

V sedmém kolem jelo béčko ven do Stříbrné Skalice. Na poslední chvíli se musela měnit sestava, Petr Křepelka ochořel a náhradník Lukáš Kuta cítil, že na něj něco leze, tak musel zaskočit Jirka Semerák. Jeli jsme dvěma auty, cesta v pohodě. Chystali na nás atentát, před vchodem bylo namrzlo, asi počítají že se nějací hráči přerazi předem, ale Mirek s Alešem mě drželi ze dvou stran a tak jsme se tam probojovali.

Klubovnu mají moc hezkou, je to jinak mateřská školka, prostorná půdní vestavba s dřevěnými trámy. A hlavně tam bylo teplo.

Nešťastně zahájil Jirka Semerák, přehlédl vazbu a přišel o figuru. Milan mu po partii sice ukazoval, jak ji mohl dostat zpět, ale to už bylo pozdě.
0:1

Já (Břetislav Hlavica) jsem zahájení sehrál prapodivně, bez sebemenší výhody, naopak proti dvojici střelců. Když jsem přemýšlel, co dál, nabídl mi soupeř remízu a tu jsem přijal.
0,5:1,5

Pepa Poborský začal dle svého zvyku útočně. Protivník se usilovně bránil a když oba vyčerpali střelivo, dohodli se na plichtě.
1:2

Milan Vančura začal aktivně a získal pěšce. Soupeř na něj líčil pasti avšak Milan vše prohlédl a po výměně figur byla koncovka lahůdka.
2:2

Aleš Lukša převedl zkušeně partii do podivné pěšcovky a v ní využil převahy pěšců na jedné straně, soupeř aby tomu zabránil musel přesunout krále a Alešův král vyplundroval druhé křídlo apěšci šli až do dámy.
3:2

Partii Honzy Hamrníka jsem moc neviděl, byla na mé chápání příliš vědecká, hlavně ovšem, že Honza zvítězil na obtížné první desce.
4:2

Bohouš Sobotka nám zahrál na nervy. Zneprovoznil figury soupeře a vrhnul se na krále. Když na rozdíl od všech neviděl dvoutahový mat, pokoušel se o nás infarkt. Naštěstí Bohoušova pozice byla tak silná, že ten mat dal za několik tahů.
a efektně.
5:2

To už bylo vítězství v kapse. Mirek Řebíček přehlédl soupeřův mezitah a rázem byl ve věžovce z jedním pěšcem proti čtyřnásobné přesile. Hrál to ovšem drze a postupoval svým jedním pěšcem kupředu a v mezičase sbíral soupeřovy. Mezitím občas pro odlehčení pohrozil matem. Vyplatilo se to a opět se potvrdilo, že všechny věžovky jsou remis.
5,5:2,5

Takže jsme zvítězili, cesta domů byla bez problémů a seslávou, do Kolína jsme dorazili před třetí. Za 14 dní hrajeme doma na pumpě s Říčany.Návrat na obsah