Bohouš 70 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Bohouš 70

Aktuality
Bohouš 70.
6.4.2024

Tak už i Bohouš Sobotka vkročil do řad sedmdesátníků! Rozhodl se pro šachovou oslavu v prostorách baru Octavia a to rovnou turnajem v blesku.

Sešlo se nás dost, setkali jsme se známými, které jsme už neviděli léta. Dopoledne zahájil Vašek Uhlíř uvítáním, blahopřáním a předáním darů. Pak následoval samotný bleskový turnaj, partie byly bojovné, ale víc než přátelské. Na závěr Vašek vyhlásil vítěze a trochu překvapivě vyhrál prezident asociace obranného průmyslu a skoro i prezident celé ČR Jirka Hynek. Překvapivě pro to, že i když šachista je to bezesporu vynikající, s bleskem nemá v současnosti skoro žádnou praxi, ale mastil soupeře pěkně. A vyhrál s dostatečným předstihem!

Popíjelo se, co komu chutnalo, nejvíce Bernard, někteří jedinci víno a občas se do toho vmísil i nějaký ten panák. V Octavii se bohužel nevaří, tak jako polední občerstvení se podávaly párky.

V mezidobí se probralo všechno, poučná byla debata o četnosti sexu. Po úvodním doporučení jednoho šachisty 2x týdně se někdo chytal za hlavu, co že tak často, jiný oponoval, že by ho s tím žena vyhodila pro zanedbávání a nepřesnější názor byl, co to je a o čem se to vůbec bavíme!

Po půl třetí bylo vše odbyto a postupně se účastníci rozcházeli k domovům nebo i někam jinam.
Návrat na obsah