Sendražice B - Kutná Hora B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kutná Hora B

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice B - Sparta Kutná Hora B   5:3
5.1.2020

V prvním kole v roce 2020 jsme se utkali doma se silným soupeřem, který byl na čele regionálního přeboru.. Protože naše béčko v soutěži ještě neprohrálo, bylo cílem tento stav na našem kontě udržet.
 
Úvod zápasu přinesl z naší strany menší komplikace. Protože došlo k nedorozumění mezi kapitánem MUdr. Lukšou a V.Uhlířem, nebyl ke hře nominován RNDr. Hlavica. Proto musel ač nerad zaskočit V.Uhlíř, který měl působit pouze v roli rozhodčího. V hospodě bylo teplo a útulně, takže rozhodčí mohl v 10:00 zahájit zápas.

Jako první dohrál svoji partii na 8.šachovnici Fanda Matějček. Po zisku materiálu si počínal v dalším průběhu přesně a dovedl partii do vítězného konce.
1:0

Na druhé šachovnici Mirek Řebíček nabídl soupeři ve vyrovnané pozici remízu, kterou soupeř přijal. Tím jsme získali cenný půlbod.
1,5 : 0,5

Vašek Uhlíř bílými kameny rozehrál zahájení dobře, ovšem ve střední hře přehlédl ztrátu pěšce. Protože figury byly aktivní, dosáhl velmi dobré pozice. Ovšem místo vítězného pokračování si dal mezišach, po kterém už partie nešla vyhrát. Velmi dobře hrající Tomáš Dejmek toho využil a opakováním pozice si vynutil remízu.
2 : 1

Na vedlejší šachovnici hrající Pavel Křenek se snažil o zisk celého bodu, ale soupeř neudělal chybu a tak partie skončila smírně.
2,5 : 1,5

Ve velmi zajímavé partii mezi Lukášem Kutou a osvědčením harcovníkem P.Honsem se na nás usmálo štěstí. Kutnohorský hráč korektně obětoval figuru, po které bylo jasné, že když bude pokračovat přesně, dostane náš hráč mat. K tomu ovšem nedošlo a jakmile se Lukáš ubránil, byla na šachovnici vyhraná partie a soupeř zároveň prohrál na čas.
3,5 : 1,5

Aleš Lukša měl v partii dobrou pozici. Ovšem ve střední hře si nepočínal přesně, soupeř získal výhodu a partii dovedl do vítězného konce.
3,5 : 2,5

Za tohoto stavu oba naši hráči stáli dobře, to znamená že nebyli ohroženi a tím bychom vyhráli celý zápas. Velmi dobře hrající Jan Hamrník, který chtěl nabídnout remízu a měl to od kapitána schválené, pokračoval dále. V jasně vyhrané koncovce soupeř ještě překročil čas.
4,5 : 2,5

Petr Křepelka se tudíž nemusel snažit o násilnou výhru a rozešel se smírně s dosud stoprocentně úspěšným Romanem Novotným a tím potvrdil naše nečekané, avšak plně zasloužené vítězství.
5 : 3

Je nutno všem hráčům poděkovat za bojovnost a poctivý přístup k utkání. Velmi dobré je to, že jsme udrželi neporanitelnost v soutěži. Ovšem v příštím kole nás čeká velmi silný soupeř v Kolíně, který zametl s Čáslaví 7:1 a určitě se na nás bude chtít vytáhnout.
Zapsal hrající kapitán A mužstva V.Uhlíř.Návrat na obsah