46. vánoční turnaj - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

46. vánoční turnaj

Vánoční blesk
46. tradiční Sendražický vánoční turnaj.

Včera konaného 46. ročníku Vánočního bleskového turnaje se zúčastnilo 40 šachistů. Tento počet je - jak říká Jan Werich v pohádce Byl jednou jeden král - "přiměřený". Nedošlo ke kolapsu počítačového programu a celá akce skončila do 15. hodin.

Letos se mezi účastníky nevyskytovalo tolik nositelů mezinárodních šachových titulů. Jediným byl FM Moravec ze Sokola Kolín.

   Závěrečné boje probíhaly mezi hráči Sokola Kolín a Sokola Nymburk. "Skokanem roku" se stal domácí borec Lukáš Kuta (22.), který letos předstihl i sendražické eso Jiřího Nováka (23.). Nejstarším účastníkem byl tradiční host Jiří Vencl (40.) z České Třebové, nejmladším Pavel Němeček ml. (31.) z Poděbrad. Ozdobou turnaje byla jediná žena paní Monika Závůrková (15.) z Kavalieru Sázava. Domácí hráči se umístili na místech odpovídajícím jejich výkonnosti.

   Protože před turnajem náhle ochořel proponovaný rozhodčí Josef Vagenknecht, musel ho zastupovat ustaraný ředitel akce Václav Uhlíř, který  řešil pouze jeden spor.

   Obě hrací místnosti restaurace U Černohlávků byly skvělé vytopené. Velký sál dřevem a kamny zvanými "letecký motor". Restaurace - moderně vybavená EET pokladnou - podávala  tři jídla. Tradiční řízky velikosti sloního ucha s bramborami, guláš s knedlíky a kuřecí závitky. Fronta na výhlášené jídlo stála od výčepu přes chodbu až do hrací místnosti. I přes mírné zdražení pivního moku si hostinský rozhodně na tržbu nemůže stěžovat.

   Turnaj dotovaný lákavými cenami byl uspořádaný Sokolem Sendražice pomocí MěÚ Kolín a místních podnikatelů.
Sepsal Josef Škoda.

Foto Břetislav Hlavica
Foto Josef Škoda
Návrat na obsah