Neratovice D - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Neratovice D - Sendražice A

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Cayman Pharma Neratovice „D“ - TJ Sokol Sendražice „A“   4:4
5.11.2017

Ve druhém utkání letošní sezony jsme zavítali do Neratovic, kde jsme se utkali s D týmem domácích. Cesta dvěma vozy proběhla hladce a ve sportovní hale, kde je hrací místnost domácích jsme byli 5 minut před zahájením utkání.

Domácí dle soupisky byli favority, ale nenastoupili v základní sestavě, což nám dávalo velké šance získat alespoň bod. Naše sestava byla jasná, hrálo prvních 8 hráčů podle soupisky, mužstvo dirigoval nehrající kapitán V.Uhlíř.
Jako první ukončil svoji partii na 2.šachovnici mistr FIDE Milan Seifert. Remizoval s naším velmi dobrým známým z turnajů na železnici Danielem Hadžalou, který se také pravidelně zúčastňuje našeho bleskového vánočního turnaje.
Stav zápasu ½:½.

Po hodině hry remizoval na 4.šachovnici Jirka Novák. Hrál pozorně a nabídl remis ve vyrovnané pozici, i když na pohled to vypadalo lépe pro něj.
Stav zápasu 1:1

Celou partii velmi dobře hrající Pavel Křenek udělal v závěru hrubou chybu a po ztrátě věže byl nucen partii vzdát.
Stav zápasu 2:1.

Vzápětí remizoval Míra Řebíček, který v koncovce nestejných střelců s pěšcem méně udržel bez problémů vyrovnanou pozici.
Stav zápasu 2½ :1½.

Jindra Březina hrál od začátku opatrně, postavil si jako bílý figurky na první dvě řady, až se mu podařilo ve střední hře ztratit kvalitu. Soupeř tuto výhodu po delší hře uplatnil k výhře.
Stav zápasu 3½ : 1½.

Na první šachovnici Jirka Groh opět dokázal, že to je pro naše barvy posila jako hrom. Po perfektní hře po celou partii v koncovce přehrál domácího hráče a získal naše první vítězství v tomto zápase. Opět skvělý výkon.
Stav zápasu 3½ : 2½.

Pepa Poborský. Nesehrál začátek partie dobře, stál pasivně, ale krok za krokem svoji pozici vylepšoval a tak v závěru přišla nabídka na remízu od Romana Burdy. Se souhlasem kapitána Pepa nabídku přijal.
Stav zápasu 4:3.

Než se stačili vyřídit formality u předcházející partie vzdal domácí hráč Honzovi Hamrníkovi, který získával materiál. Po celou partii hrál pozorně a hlavně útočně. Lepší pozici se podařilo dotáhnout až do vítězného konce.
Konečný stav zápasu 4:4.
ZÁVĚR
Velkou zásluhu na zisku bodu, s kterým jsme nepočítali má kapitán mužstva, který postavil správnou sestavu. Všichni hráči příkladně bojovali a to se nám vyplatilo. Co si přát do dalších zápasů? Abychom v brzké době získali v dalších zápasech plný počet bodů.
                                                                                        Zapsal nehrající kapitán V.Uhlíř

Návrat na obsah