Sendražice B - Kutná Hora B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kutná Hora B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice B – Sparta Kutná Hora B   2,5:5,5
4.3.2018

V posledním kole přijeli k nám do Sendražice kutnohoráci. Ti na rozdíl od nás, kteří jsme letos projeli všechno, se nacházejí na špici tabulky a postup jim utekl jen o fous. Navíc naše sestava byla z rozličných personálních důvodů ořezaná úplně na kost. Ale osm se nás sešlo již v 9:00 v hostinci, poslední kolo má stanovaný stejný začátek pro všechny. Bylo vytopeno a tak po úvodních ceremoniích mohlo utkání začít.

Prvý prohrál Fanda Matějček, přehlédl soupeřovy matové hrozby. Taky asi to časné vstávání pro něj není.
0:1

Pak se hrálo velmi dlouho bez přerušení, až Jirka Semerák v rovné pozici nabídl remízu a tu soupeř bez váhání přijal.
0,5:1,5

Aleš Lukša bojoval s naším dlouholetým členem a pokladníkem, který krom angažmá v Kolíně hostuje ještě úspěšně v Hoře. Partie to byla spletitá a značně nestandardní a skončila spravedlivou dělbou bodů, kdy Aleš odvrátil všechny Láďovy hrozby.
1:2

Bohouš Sobotka přišel o kvalitu a ač se bránil seč mohl, zkušený soupeř dovedl výhodu realizovat v bod.
1:3

Jistou naději vnesl Honza Hamrník, který protrhl svou jarní smůlu a přesnou kombinací dovedl partii do vyhrané pěšcovky. Excelentní výkon proti silnému soupeři!
2:3

Hrající kapitán Břetislav Hlavica bojoval jako lev a povedlo se mu přes oběť střelce za pěšáky vynutit věčné šachy a tím získat kýženou remízu se silnějším soupeřem.
2,5:3,5

Čímž náš zisk bodů byl u konce. Karel Mašín hrál přesně jak je u něj zvykem, pozice byla vesměs vyrovnaná, avšak soupeř neslyšel vícekrát opakovanou nabídku remízy. Karel vše dle svého zvyku důkladně promýšlel a to se mu bohužel nevyplatilo, v časovce udělal smrtelnou chybu a prohrál.
2,5:4,5

Na poslední šachovnici bojoval Jirka Zelenka překvapivě dlouho. Podal svůj nejlepší výkon v této sezóně a v úvodu opravdu přesnou hrou soupeře přehrával. Bohužel pověstná drobná chybička ho stála kvalitu a když nedotáhl útok do úspěšného konce a neviděl možnou remízu věčným šachem, ztratil celou partii. Přesto je potřeba ho za provedený výkon pochválit!
2,5:5,5

Jako strava byl na výběr vepřový závitek s knedlíkem, hovězí Stroganov s hranolky nebo sekaná s bramborem. Volil jsem závitek a nic moc, standardní UHO omáčka. To hovězí vypadalo daleko lépe.

Jarní sezóna se béčku Sendražice opravdu nevydařilo, družstvo nezískalo ani bod a kdybychom neměli nakřečkováno z podzimu, byli jsme na padáka. Hodně se na mizerných výkonech podepsal nedostatek hráčů, z různých důvodů nám jich chybělo opravdu dost. Nejlepší hráč byl bezkonkurenčně Petr Křepelka a pak další neporažený Vašek Uhlíř, tímto jim za předvedené výkony děkujeme, ale rovněž tak díky i těm méně úspěšným, kteří možná jen neměli tolik štěstí.
Zapsal Břetislav Hlavica.
Návrat na obsah