Sendražice A - Český Brod A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Český Brod A

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Sokol Sendražice A – Sokol Český Brod A 3:5

8.1.2012

V prvním zápase po Novém roce k nám zavítal tradiční soupeř z Českého Brodu, který zde nastoupil bez několika svých opor základní sestavy ( Bednařík, Fiala a Koller ). Naše družstvo se muselo rovněž obejít bez FM ing. Seiferta, ing. Groha a ing. Teichmanna. Ukazálo se, že Brod se s absencemi hráčů základu vypořádal lépe a odvezl si plný bodový zisk.

Úvod zápasu zvládli lépe hosté, když Bohouš Sobotka vyslal svého jezdce v zahajovací části partie na okraj šachovnice, kde ho soupeř snadno bez problémů odchytil. Následná snaha získat zpět alespoň kompenzaci v podobě pěšců vyzněla naprázdno a tak tedy 0:1.


Jindra Březina zvládl nástrahy Budapešťského gambitu velmi dobře, svou pevnou poziční hrou zkušeného soupeře k ničemu nepustil a výsledkem byla zasloužená remíza – 0,5 - 1,5.

Další nerozhodný výsledek se zrodil v partii Břeti Hlavici, zřejmě dle průběhu též zaslouženě – 1:2.

Milan Vančura získal ve střední hře pěšce a výhodu v podobě krásné dvojice střelců. V časové tísni však nepokračoval přesně a vpád zdvojených věží ve spolupráci s dámou zajistil protivníkovi zisk věže – 1:3.

Další z mladých nadějných hráčů ze soupeřova týmu Ondřej Šedivý po velmi dobře takticky rozehraném zahájení Honzovi Hamrníkovi nic nedovolil, ve střední hře obětoval dočasně figuru za 2 pěšce a v koncovce nestejnobarevných střelců Honza nemohl zadržet všechny volné soupeřovy pěšce - 1:4.

Jiří Novák nesehrál zahájení nejlépe, ve střední hře ztratil bez sebemenší kompenzace ve velmi špatné pozici pěšce a jen čekal , jak dopadne Doležalova časová tíseň ( soupeř hrál od 20. tahu „ na bonusu „ ) Časovku zvládl hostující hráč neuvěřitelně dobře, avšak svoji obrovskou převahu vypustil nevynuceně převodem do prohrané koncovky S+J , kde kraloval černý střelec - 2:4.

Je krátce po 15. hod. a drama vrcholí. Vláďa Mrázek přešel po zápletkách do koncovky, kde má věž a 2 spojené krajní pěšce proti soupeřově dvojici střelců a i pozice Vaška Uhlíře nevypadá špatně. Vašek bojuje, vytváří hrozby proti soupeřově králi, ale hrozivá blízkost časové tísně přispěje k opakování tahů a tím i ke stanovení konečného výsledku zápasu. Vláďa Mrázek ztrácí pěšce, ale vzhledem k vývoji celkového skóre zápasu soupeř souhlasí s remízou – 3:5.

Na závěr se dá řící, že porážka nám trochu zkomplikovala náš boj o záchranu v soutěži, ale ještě není zdaleka nic ztraceno. Více může napovědět již příští zápas v Říčanech ……….


Komentář vytvořil Jiří Novák

Návrat na obsah