Sendražice B - Čáslav A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Čáslav A

Archiv družstev > Archiv 2014-15
Sendražice B – Čáslav A 2,5:5,5

1.2.2015

Únor zahájilo družstvo ze Sendražice utkáním sedmého kola se soupeřem z Čáslavi. S ohledem na úzké vazby s tímto oddílem se dal očekávat opatrný souboj, jak se řada hráčů vzájemně dobře zná. Toto se většinou nevyplnilo a byly k vidění velmi zajímavé partie.

V hostinci bylo hezky vytopeno a tak se mohlo začít. Naši jsou pořád oslabení a tak dostala příležitost řada náhradníků, hlavně v druhé půlce sestavy.

Nejprve prohrál kapitán (Břetislav Hlavica). Kombinoval jsem na dámském křídle a v zápalu boje přehlédnul pěšce, při pokusu o jeho záchranu pak v následujícím tahu jsem ztratil i střelce a bylo hotovo.
0:1

Vláďa Mrázek se s Pohorským znají víc než dobře, nikdo nikoho nepřekvapil a tak byla remíza na světe.
0,5:1,5

I Mirek Řebíček zná Jirku Nováka naposledy z právě dohraného oddílového přeboru, tak po opatrném oťukávání zde byla další remíza. Ovšem pak toho Mirek litoval, když v následné analýze se ukazovaly jeho reálné šance na výhru.
1:2

Lukáš Kuta nastupoval v této sezóně za béčko poprvé a ukázala se jistá nerozehranost vedoucí ke ztrátě figury i partie.
1:3

Jirka Semerák jako náš nejzkušenější hráč tvrdě bojoval, ale nic nevybojoval. Stačila chyba a bodový zisk byl v nedohlednu.
1:4

Jirka Zelenka na poslední desce sehrál snad svou nejlepší partii. Bohužel se mu nepovedlo získanou převahu zúročit a pak se dostavila jeho pověstná „drobná chybička“, spočívající v přehlédnutí vidlí i figury.
1:5

Nejlepší výkon ze všech podal Milan Vančura. Nebál se zápletek, odmítal soupeřovy remízové nabídky a byl za svou hru odměněn figurou. Tu však v zápalu boje přehlédnul a ztratil, avšak i nadále odmítal smír a využitím lepšího postavení pěšců slavně zvítězil a získal naši jedinou výhru v tomto zápase.
2:5

Pepa Vagenknecht v zahájení kombinoval, až ho to stálo kvalitu. Nicméně umně rozehrál svou dvojici střelců a po velkém a dlouhotrvajícím boji skončila partie smírně, přičemž podle analýzy Vaška Uhlíře měl při přesné hře reálnou šanci na výhru.

2,5:5,5

Moc se nám zápas nepovedl. Zbývá jedině doufat, že do příštího kola se podaří dát dohromady lepší sestavu a pokusit se zabodovat v Říčanech.Návrat na obsah