Sendražice C - Nymburk D - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Nymburk D

Archiv družstev > Archiv 2013-14


Sokol Sendražice C - DDM Sokol Nymburk D 4:1


1.12.2013

Vstup do hrací místnosti mi byl umožněn v 9:15 hod. Od doby jsem byl v HM sám. Ing. Semerák sice přijel autobusem MHD už v 9 hodin, ale podnikl nostalgickou poznávací obchůzku po Sendražicích - svém dlouholetém působišti. Už jsem myslel, že budu proti DDM Nymburk hrát simultánku nebo budu muset šachy naučit hostinského a jeho dceru z kuchyně. Posléze se konečně dostavili i ostatní domácí hráči a mohli jsme  postavit figury. Protože nebyl k mání klíč od místnosti za barem (hostinský nevěděl kde je) nosili jsme soupravy přes sál. Teplota ve hrací místnosti byla přiměřená (ale na svetr).

Soupeř z Nymburka se dostavil později, začali jsme hrát v 9:40 hod.

Jako první jsem zvítězil já (Josef Škoda) v 10:25; když soupeř Pregl vzdal po ztrátě figury. Přehlédl, že nepokryje střelce nebo věž. Hoši jsou z oddílu naučeni blickou měnit a měnit (jít po dřevě), že ihned chňapnou po výměně nastrčené figury a nevidí, že ji budou potřebovat.

Jako 2. vyhrál Matějček, 3. ing. Semerák (matem), 4. Křepelka a 5. skončil prohrou dr. Lukša (ve 14:15 hod.). V 66. tahu nepřesně pokračoval a umožnil nymburskému Zimovi, už zahnanému do obrany, otočit hru a získat iniciativu za stavu 4:0 pro nás. A zdržovat 8 lidí od cesty domů.

Naši hráči na 1. a 2. prkně museli o body hodně dlouho bojovat. Zapamatujte si jméno "Škrabánek" - to je nymburská naděje.
Kapitán Křepelka odešel ve 13 hodin. Zápis podepisoval dr. Lukša.

V 11:30 hod. bylo výčep plný pracujících (v neděli!). Uvolnilo se až po 12:15 hod. Dnes se nepodávaly obligátní řízky, ale úspěchu došel horký vepřový nepálivý guláš. Příloha: rýže, brambory, pečivo.
A takto vypadá tabulka


Sepsal Josef Škoda.


Návrat na obsah