Sendražice C - DDM Poděbrady C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - DDM Poděbrady C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice C - DDM Symfonie Poděbrady C   2,5:2,5
19.3.2017

Naše C-družstvo nastoupilo proti Poděbradům C doma již od devíti hodin podle předpisu, jenže soupeř na to zapomněl a přijel před desátou a to ještě ve čtyřech! Asi se dozvěděli, že nastoupí veleúspěšný 100% ní hráč (za Béčko) Rigos Zelenka a tak raději pátý hráč nedorazil.

Vedli jsme tady hned v úvodu 1:0 a bylo to dobře, protože průběh utkání nebyl nic moc. V dobrých výkonech  pokračoval František Matějček, celou partii stupňoval tlak na soupeře a poměrně brzy vyhrál. Bylo to již 2:0.

Ale potom to nastalo! Pepík Vagenknecht na svůj svátek soudcoval nejen naše utkání, ale i hru A- družstva, které zároveň s námi hrálo s Mladou Boleslaví. To asi bylo příčinou, že svůj duel nezvládl a prohrál. Poděbrady snížily na 2:1.

Aleš Lukša získal 3 pěšce, ale ztratil figuru. Pozice na šachovnici nebyla dobrá, soupeř toho využil a bylo vyrovnáno. Stav 2:2.

Poslední dohrával JirkaSemerák, který již po několikáté nedokázal vyhrát vyhranou partii. Aljechinova hra skončila nerozhodně, i když v úplném závěru mohl  mladý soupeř  i vyhrát. Celé utkání skončilo tedy remízou 2,5 : 2,5. Co se nepovedlo letos, snad se povede v příští sezóně.
Zapsal nejstarší hráč Sendražic Semerák.
Návrat na obsah