Sendražice B - Vlašim B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Vlašim B

Archiv družstev > Archiv 2012-13

Sendražice B – Vlašim B 3:5

9.12.2012

Poslední letošní utkání béčka jsme hráli doma a hostili současného lídra tabulky, neporaženou Vlašim. Ze základní sestavy chyběl pouze Čenda Teichmann ze zdravotních důvodů a pak sám pan Uhlíř, který byl na výletě v Drážďanech. Takže jsem to doplnil ze soupisky jak byli hráči na řadě, z hor se dostavil Pavel Křenek a na poslední desce zaskočil Petr Křepelka.

Při pohledu na soupeřovic soupisku trochu mrazilo, krom poslední šachovnice měli vlašimští všude větší ELO, na prvých pěti deskách dokonce v řádu stovek.

Pepa Vagenknecht tentokráte nespěchal, stavěl si vědeckou pozici, kterou držel až přes poledne, kdy v materiální nouzi elegantně remízoval věčným šachem.

Stav 0,5 – 0,5.


Já jsem (Hlavica) už dlouho nehrál zahájení tak špatně. Po deseti tazích jsem byl na ručník. Ale soupeř to podcenil či co a nejen že mě nechal vyklouznout, ale dokonce jsem stál lépe, což jsem ale raději promarnil a zase byl prohraný, ale soupeř mě znovu nedokázal dorazit a po vzoru Vagóna jsem z toho vyváznul skrze spásonosný věčný šach.

Stav 1 – 1.

Mirek Řebíček zase po delší době, kdy mu v šachové radosti vadily pracovní směny, nastoupil a hned udělal nám i sobě radost. Se soupeřem s ELO přes dva tisíce sehrál vyrovnanou partii, kterou chtěl po vzoru dvou předchozích her taktéž zakončit remízou věčným šachem. Soupeřovi se to ale nezdálo a toto pokračování odmítnul, načež Mirek vymyslel nádhernou oběť dámy s následným neodvratitelným třítahovým matem.

Stav 2 – 1 a vedeme.

Honza Hamrník na prvé šachovnici bojoval proti silnějšímu soupeři statečně, možná až příliš vědecky, což se mu negativně projevilo na spotřebovaném čase. Chybělo mu do konce pět minut a za tu dobu měl udělat ještě 15 tahů, přičemž na šachovnici se dosud vyskytovaly všechny figurky jako na počátku partie. To se zvládnout nedalo.

Stav 2 – 2 a je srovnáno.

Petr Křepelka jako jediný měl proti sobě hráčku s menším ELO. Postavil složitou pozici, bohužel za cenu velké spotřeby času a tak nezbylo než nabídnout remízu.

Stav 2,5 – 2,5.

Bohouš Sobotka
hrál dlouhou vyrovnanou partii, dvakrát nabídl soupeři remízu, což on i docela nepochopitelně odmítnul. Bohouš to odhadnul velmi přesně, takže bohužel spravedlnost se nekonala a remíza to skutečně byla.

Stav 3 – 3.

Takže zůstávaly poslední dvě partie. Pavel Křenek stál velmi dobře a už jsme se těšili, jak získá cenný bod. Bohužel se přehlédnul v časové tísni a nebyla to výhra, dokonce to nebyla ani remíza, ale po ztrátě věže porážka.

Stav 3 – 4 a poprvé v zápase prohráváme.


Aleš Lukša stál výtečně, pak to nedotáhnul do důsledků a dovolil soupeři srovnat. Ten mu nabídnul remízu ale to vzhledem ke stavu utkání nešlo přijmout. Takže to Aleš tahal a udělal chybičku a bylo po partii.

Stav 3 – 5 a konec a zvonec (umíráček).

Je to smutné ale před utkáním bychom podobný výsledek brali, teď nás ten výsledek mrzí. Jak minulou neděli áčku, tak tentokrát i béčku chyběl k bodům kousíček nezbytného šachového štěstí.

1   Hamrník Jan 1819 0 : 1   Vojta Pavel 2202
2   Řebíček Miroslav 1796 1 : 0   Zvára David 2102
3   Vagenknecht Josef 1663 ½:½  Horák Vladimír 1972
4   Sobotka Bohumil 1726 ½:½  Innemann František 1861
5   Hlavica Břetislav 1676 ½:½  Prokop Jiří 1847
6   Křenek Pavel 1787 0 : 1   Hašek Tomáš 1820
7   Lukša Aleš 1704 0 : 1   Vonderka Lukáš 1730
8   Křepelka Petr 1625 ½:½  Krejčiříková Martina 1598

Zapsal jak viděl i slyšel Hlavica a doplnil Uhlíř.


Návrat na obsah