Lysá E - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Lysá E - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Lysá nad Labem E - Sendražice A   3:5
27.2.2022

V 9. kole jsme se utkali v Lysé nad Labem s jejich „E“ mužstvem. Předpokládal se vyrovnaný boj, k němuž skutečně došlo. Závěr ale patřil našemu týmu a tím se nám podařilo získat plný počet bodů.
V naší sestavě chyběli pouze Běloušek (šichta), Hamrník (pravděpodobně svatební přípravy) a důvěru nedostal ani kapitán Uhlíř. .

Cesta proběhla vcelku hladce, auta řídili Březina a Křepelka. Problém se vyskytl až na místě, trvalo delší dobu než se podařilo zaparkovat. A nyní k utkání.

2.šach. Jirka Hynek založil partii bílými figurami útočně. Postupně zesiloval svoji pozici a kombinační hrou získával čím dál větší převahu. Závěr partie byl pro diváky výtečný. Posledním tahem hrozil dát mat, nebo získat dámu. Soupeř se samozřejmě vzdal. Byla to nejhezčí partie zápasu.
0-1
 
4. šach. Milan Seifert hrál od začátku pozorně a do koncovky měl pěšce více. Soupeř v horší pozici obětoval figuru za pěšce a po věčném šachu skončila partie nerozhodně.
0,5-1,5
 
8. šach. Mirek Řebíček měl dlouhou dobu  na šachovnici vyrovnanou pozici. Ve střední hře však svoji soupeřku přehrál, získal figuru a partii dovedl do vítězného konce.
0,5-2,5   
 
3. šach. Jirka Novák hrál zdravotně indisponován. Nepouštěl se do žádných dobrodružství a udržel vyrovnanou pozici. Po roztržení pěšcového řetězu soupeře skončila partie remízou.
1-3
 
5. šach. Jindra Březina zahájil partii ve svém stylu. Ale během střední hry ztratil materiál a partii neudržel. Jediná naše prohra v zápase.
2-3
 
1. šach. Ing. Groh hrál velice ostrou partii. Soupeř si připravil obětí materiálu útok na krále, ale když se Jirka ubránil, měl navíc 2 figury. To už byla jen technická záležitost, dokončit partii do vítězného konce
2-4
 
6. šach. Pepa Poborský ztratil ve střední hře pěšce a s touto nevýhodou dospěla partie až do koncovky. Ve střelcové koncovce si počínal velice zkušeně a své figury postavil tak, že soupeř partii nemohl vyhrát. Zasloužení remíza. která nám vyhrála zápas.
2,5-4,5
 
7. šach. Petr Křepelka založil partii pevně, jak je jeho zvykem. Potom se zaměřil na útok na soupeřova krále. Tam si nepočínal přesně a vítězství v partii zahodil, když vyměnil dámy. Úplně v závěru byla pěšcová koncovka jasně remízová.  
3-5
 
Po odehraném 9. kole jsme v tabulce udrželi skvělé 2.míso. Velkou zásluhu na tom mají hlavně naši hostující hráči, kteří patří ke skutečným oporám našeho celku. Dobré je také to, že všichni hráči základní sestavy mají odehrány 2 zápasy.
Zapsal: V.Uhlíř-nehrající kapitán.


Partie Jirky Hynka:

Návrat na obsah