Sendražice C - Pečky B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Pečky B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice C - TJ Sokol Pečky B   1,5:3,5
12.2.2017

Nepříznivá zpráva o utkání Céčka s Pečkami.

Domácí sestava: Uhlíř, Křepelka, Matějček, Kuta, Škoda. Já (Semerák) jsem jen přihlížel, přijel jsem pro jistotu, kdyby musel hrát Venda Uhlíř za Ačko. Musím se přiznat, že jsem hru moc nesledoval, ve výčepu právě probíhal v televizi biatlon, což bylo mnohem zajímavější než situace na šachovnicích.

Překvapivě první končil partii Petr Křepelka, dohodli se na remíze s panem Nigrínem (mají oba skoro stejné ELO).

Rovněž František Matějček má podobné hodnocení jako jeho soupeř pan Kotrouš, měl o pěšce méně a tak přijal nabídnutou remis.

Zatím nerozhodný výsledek narušil Josef Škoda, který ztratil druhého pěšce a vzdal.

Potom ještě remizoval Václav Uhlíř s Eisnerem. Stihl toho během utkání celkem dost. Rozhodoval obě utkání (A i C družstev), opravoval hodiny a ještě stihl doběhnout (tedy vlastně dojít) na pumpu koupit nové baterie.

Čekalo se na výsledek poslední partie. Lukáš Kuta s panem Hrubešem předvedli hru plnou zvratů a už když se zdálo, že je na tom Lukáš o hodně lépe, soupeř nečekaně zaútočil po křídle (jak my fandové fotbalu říkáme) a po marné obraně došlo ke ztrátě poslední naděje na nerozhodný výsledek. Prohráli jsme tedy poměrně jednoznačně 1,5:3,5.

Ovšem relativně ještě hůře dopadlo A družstvo s Poděbradami. Jen poznámka pro zajímavost: Dívenka, která před měsícem porazila Petra Křepelku si poradila i se zkušeným Pavlem Křenkem. Prostě ani Petr, ani Pavel na ni nestačili.

Kontrolní otázka na konec: Jestlipak se mi ještě podaří napsat do konce šachové sezóny příznivější zprávu?
Sepsal Jirka SemerákNávrat na obsah