Malovidy 2019 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Malovidy 2019

Ostatní turnaje
Malovidy 2019
1.6.2019
 
Jako tradičně se konal závěr sezóny v nádherném prostředí chaty Mirka Řebíčka v Malovidech, přímo na břehu Sázavy. Letos to bylo komplikované dopravními problémy – železnice se zastávkou v Malovidech se rekonstruuje a tak se muselo jet do Ratají a odtamtud pak auty do Malovid. Část výpravy jela autem rovnou z Kolína, taky kvůli dopravě šachového materiálu a chlastu. Skvělou orientaci osvědčil Jirka Hynek, který tam jel sám autem poprvé a trefil bez významného bloudění, to výprava v autě Milana Vančura pod mým vedením v Malovidech uhnula tradičně blbě, ale Pavel Křenek nás zase nasměroval správně. Takže v půl jedenácté jsme byli všichni na místě a oslavy mohly propuknout.
                               
Na úvod se podával tradiční vynikající vepřový guláš s chlebem, připravený paní Řebíčkovou. Jen se po něm zaprášilo! Popíjelo se pivo, tentokrát byla k dispozici i basa z Plzně. K dispozici byly ještě další nápoje, z Irska a z Moravy.
 
A začal hlavní bod, tradiční turnaj. Protože nás bylo letos úplně nejvíce ze všech ročníků, hrálo se ve dvou skupinách každý s každým a pak podle většině neznámého klíče i vyřazovací boje. Tempo přijatelné 2x15 minut. Vyhrál Jirka Novák ve finále proti čerstvému mistru republiky Jirkovi Grohovi, po lítém boji, kdy musely rozhodovat až dodatečné bleskovky.

V přestávce mezi boji ve skupinách a finále se podávala káva, Jirkova slivovice a popřálo se Mirkovi Řebíčkovi k šedesátinám, které sice oslaví až v zimě, ale takto se zase tak nesejdeme v takovém počtu.
Počasí bylo krásné, dva naši hostující členové toho využili i ke koupeli v Sázavě, prý byla studená ale osvěžující. O páté se to všechno začalo rozcházet a rozjíždět a všichni jeli domů spokojení. Letos překvapivě ani nad nikým nezvítězil démon alkohol, ačkoliv všichni s ním bojovali statečně a vyhráli!
Zapsal B.Hlavica

Výsledné pořadí proběhlého turnaje bylo podle rozličných propočtů následující:

1. Novák
2. Groh
3. Běloušek
4. Hynek
5. Seifert
6. Vančura
7. Lukša
8. Hamrník
9. Křepelka
10. Hlavica
11. Uhlíř
12. Sobotka
13. Řebíček
14. Semerák
15. Kuta
16. Křenek
Návrat na obsah