Sendražice B - DDM Poděbrady - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - DDM Poděbrady

Archiv družstev > Archiv 2015-16
TJ Sokol Sendražice B – DDM Symfonie Poděbrady A   3,5:4,5
31.1.2016

Po minulé porážce v Kolíně jsme si tentokrát dělali naděje na bodový zisk s papírově slabším soupeřem. Sice jsme měli na paměti, jak soupeř v minulém kole rozsekal Čáslav na mraky, ale přesto jsme si věřili, poměry ELO na šachovnicích hovořily opticky v náš prospěch..

Na desátou bylo všechno připraveno v hrací místnosti. Soupeřovo družstvo má zajímavé složení, se zkušenými hráči na prvých šachovnicích a dravé mládí ve zbytku. U nás je to věkově vyvážené – až na čestné výjimky skoro samý důchodce.

Nejprve skončil Bohouš Sobotka, který nedokázal využít výhody kvality, přehlédl šach a o kvalitu přišel a věžovku s pěšcem navíc nedokázal proměnit v plný zisk.
0,5:0,5

Na poslední šachovnici jsme posadili letos poprvé Milana Vančuru a ten se odvděčil kombinací se ziskem figury, což po rozmanitých peripetiích dovedl do vítězného konce.
1,5:0,5

Aleš Lukša pokračoval ve svém způsobu hry, kdy v úvodu se soupeřem zamete, aby postupně získanou výhodu ztrácel a partii prohrál, což se stalo i dnes.
1,5:1,5

Po čase nastoupil opět i Čenda Teichmann. Zdraví se vylepšilo a jak byl nadržený na šachy, kombinací a soustavným tlakem zvítězil.
2,5:1,5

Bohužel prohrává Pavel Křenek. Chtěl stihnout vlak, v rovné pozici nabídl remis, ale soupeř nechtěl, tak to Pavel začal hrát násilně na výhru a nezdařilo se.
2,5:2,5

Takže já (Břetislav Hlavica) za tohoto stavu pozvedám prapor. Celou partii jsem stál mizerně, půvabná soupeřka mě rozptylovala a tloukla do mě všemi figurami. Naštěstí nehospodařila správně s časem a pod tlakem v posledním 40. tahu udělala chybu a už jsem si výhru v pěšcovce nenechal sebrat.
3,5:2,5

Tím jsme ale pro dnešek skončili. Obě partie na prvních šachovnicích byly už na pohled dosti žalostné. Nejprve prohrává Mirek Řebíček, ač bylo vidět že nechce a snaží se o nemožné.
3,5:3,5

A také Honza Hamrník prohrává, a to ho ještě soupeř šetřil a místo matování hrál na jistotu materiálu, jinak by bylo hotovo dříve.
3,5:4,5

Takže konec a body žádné. A ani řízek ne jídelníčku nebyl, stejně jsme si ho nezasloužili, maximálně černou tlačenku. Ovšem náhradní potrava kuřecí stejk s hranolky byl vynikající, zejména když ho někteří dostatečně zalévali. Panákovalo se na počest zachování rodu Sobotků skrze narozeného mužského dědice.
Zapsal Břetislav Hlavica.
Návrat na obsah