DDM Nymburk D - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Nymburk D - Sendražice C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
DDM Sokol Nymburk D - TJ Sokol Sendražice C   0,5:4,5
16.12.2018

Po klidné jízdě se naše C-družstvo v sestavě: Křepelka, Kuta, Lukša, Matějček a Semerák prokličkovalo nymburskými jednosměrkami před Dům dětí a mládeže skoro 20 minut před zahájením utkání. Pomohli jsme tedy domácím postavit figurky a stejně se stalo, že hned po zahájení hry si všiml Semerák, že má o pěšce méně, za to 3 střelce. Závada byla odstraněna a hra mohla začít.

Domácí vyslali do utkání dva žáčky na posledních šachovnicích, kteří teprve zkušenosti získávají a tak hra nabyla  rychlý spád. František měl v koncovce dámu proti holému králi, nezapomněl jak se dává mat v takovémto případě a snadno vyhrál.

V podobné situaci se ocitl Semerák. Mladičký soupeř sice nabídl remízu, ale protože měl již o tři figury a dva pěšce méně, nabídka nebyla přijata. Ovšem než stačil dát v 24.tahu mat, matil již ve 22.tahu Aleš Vineckého. Vzápětí se dohodl Petr se soupeřem na remíze, takže za 50 minut jsme vedli 3,5 : 0,5.

Tentokrát nejdéle hrál Lukáš Kuta. Sice nabídl plichtu, abychom mohli jet brzy domů, ale soupeř na 2.šachovnici ji nepřijal. Hrálo se tedy až do půl druhé, ale stálo to za to! Hráči, kteří již dohráli si mohli přečíst nějakou dětskou knížku, nebo stavět stavebnice z Lega či Merkuru, případně navlékat korálky, všeho bylo v místnosti dost. Nejlépe využil prostoj František - trochu si schrupnul. Ale teď k té Lukášově partii. Lukáš asi spěchal a v docela solidním postavení místo velké udělal malou rochádu, přičemž měl soupeř volnou věž na g-sloupci, která tím pádem mířila přímo na krále. Pan Kmec zesiloval útok a s Lukášem to vypadalo bledě. Petr to označil jako když ve fotbalu se kopou tři penalty a ještě není brankář v brance. Jenže všechny 3 "penalty" mířily mimo, soupeř hrál nepřesně a Lukáš zvolil nejlepší a asi jediný možný tah s obětí dámy, která však nebyla pravou obětí, protože ihned získal dámu protihráče a v koncovce už neměl problémy.  Ve věžové  koncovce měl 4 pěšce, soupeř žádného a následovala rezignace.

Vyhráli jsme 4.5 : 0,5 a výlet do Nymburka se nám vydařil.
Zapsal očitý svědek Jirka SemerákNávrat na obsah