Sendražice B - Pravonín A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Pravonín A

Archiv družstev > Archiv 2012-13

Sendražice B – Pravonín A 4:4

11.11.2012

Na svatého Martina nás čekalo první domácí utkání béčka. Z Hory jsme moc bodů minule nedovezli, přesněji žádný, tak jsme se těšili, že to tentokrát vácím útulném prostředí napravíme. Vě se přece jen hraje příjemněji!

Pravonín je silné družstvo, když ale přijeli bez tří hráčů základní sestavy, vypadalo to slibně! Nám ze základu chyběl jen Mirek Řebíček, který musel nutně věli do kina (Oskarový film Ostře sledované vlaky!), zato jsme zpovolali jako posilu Pavla Křenka.

Pepa Vagenknecht spěchal i tentokrát, vrhl se vší silou do soupeře a po hodině jsme tedy vedli. Jako rozhodčí musel sepsat soupisky a pak měl sebou balík křížovek, tak se nějakými šachy nemohl nechat zdržovat.

Stav 1 – 0.

Bohužel Bohouš Sobotka přehlédl vazbu a ztratil za střelce a věž dámu a tak to zabalil.

Stav 1 – 1 srovnáno.

Pavel Křenek sice tvrdil, že celé prázdniny šachy neviděl, ale musel na chatě trénovat aspoň sprotože zvítězil a to dokonce klasickým dušeným matem koněm jako zčebnice!

Stav 2 – 1 a zase vedeme.

Aleš Lukša tentokrát své skvělé útočné pojetí hry dotáhnul do úspěšného konce a přidal další slibný bod.

Stav 3 – 1 a vedeme výrazně.

Bohužel Čeněk Teichmann mi hned po zahájení hlásil, že vém tahu udělal chybu a ztratil centrálního pěšce a bez něj je to prohrané. Doufal jsem spolu sím, že se zkušenostmi nějak dostane, no pokaždé se nedaří.
 
Stav 3 – 2 a sice pořád vedeme, ale jen těsně.

Já jsem (Hlavica) nastoupil proti soupeři sice věkem mladému, ale šachovým uměním zdatnému. Možná jsem ho trochu podceňoval, ale brzy jsem se přesvědčil, že vidí všechno a dokonce se do mě hrubě obořoval a odmítl mou nabídku na remis. Nakonec ji sám navrhnul sím, že je asi prohraný, ale podle domácí analýzy to remíza skutečně byla.

Stav 3,5 - 2,5.

Honza Hamrník na prvé desce má pokaždé velmi těžkou pozici a ač začal útočně, časová krize ho načala a partii bohužel neudržel.

Stav 3,5 – 3,5 srovnáno.

Takže to jako včastokrát zase všechno viselo na našem nejzkušenějším hráči. Vašek Uhlíř ač měl pro tuto neděli jiné plány týkající se svatomartinského vína, musel u partie vydržet nejdéle a vzdorovat tlaku soupeře skrze nepříjemnou vazbu figury. Ale povedlo se mu zvyklouznout úplně zázračně a soupeř musel sám remizovat, když nechtěl prohrát.

Stav 4 – 4 a konec.

Lepší půlka nežli nulka, toho bychom se měli držet, ať už byly plány před utkáním jakékoliv. Výhra se sice vůběhu zápasu rýsovala, ale taky jsme při nepříznivých okolnostech mohli jít domů sým pozadím jako minule.

Zapsal jak viděl i slyšel Hlavica a doplnil Uhlíř.


Návrat na obsah