Sendražice B - Nymburk B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Nymburk B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice B – Sokol Nymburk B   5,5:2,5
 
24.3.2019
 
 
Po celkem nevydařené sezóně se nám v posledním kole skýtala šance poprvé se dostat z posledního místa. Za Pečkami jsme měli jednobodovou ztrátu, ale Pečky v posledním kole čekal rozjetý Kolín s postupovými ambicemi. Nutnost však byla vyhrát doma nad Nymburkem.
 
 
Idea, že postavíme nejsilnější sestavu, vzala brzy za své. Kvůli chorobám či práci zely v soupisce oproti základu notné mezery.
 
 
V hospodě bylo vytopeno, všichni hráči se dostavili, a tak mohlo utkání začít.
 
 
Milan  Vančura měl problémy s řemeslníky ale vše stihnul a také partii dokončil úspěšně a brzy. Soupeř mu vlezl do zahájení, které během svého hostování za Železné hory hrál již 5x se ziskem 4,5 bodů a ani tentokrát se nemýlil.
 
 
Já jako kapitán (Břetislav Hlavica) jsem měl bodový zisk v popisu práce. Partie to byla rušná, s opačnými rošádami, a já měl to štěstí, že můj útok byl rychlejší.
 
 
Aleš Lukša získal pevnou pozici a vzhledem k situaci, že jsme vedli, nabídl remízu a ta byla přijata.
 
 
Franta Matějček měl na poslední desce Vineckého, což bohužel již není rozdávač bodů a dal Františkovi dost zabrat, dokonce prý podle sdělení nymburských asi dvakrát neviděl mat. Když neviděl, tak neviděl, ale Franta viděl jak získat materiál a posléze i partii.
 
 
Bohoušovi Sobotkovi se partie a vlastně ani závěr této sezóny moc nevyvedly a prohrává, věž proti dvou figurám v koncovce nestačila.
 
 
Petr Křepelka dřel celou partii, volný pěšec se sunul pomalu do dámy a i když v závěru to soupeř notně zdramatizoval hrozbami matu, Petr vše odvrátil a vyhrává. Čímž získává vítězný bod a celý zápas pro Sendražice.
 
 
Za tohoto stavu dává Lukáš Kuta partii za remis a taky výborně hrajícímu Mirkovi Řebíčkovi soupeř nabízí předtím odmítnutou remízu. Asi by to Mirek vyhrál ale byla by to dřina a hodiny pokročily, tak to přijal.
 
 
Ještě telefon kolíňákům, jestli opravdu vyhráli, a máme jistotu, že jsme se poprvé v této nešťastné sezóně odpoutali z posledního místa. A díky všem, kteří se v tomto i předchozích zápasech na záchraně podíleli.
 
 
Nesmí chybět odstavec věnovaný potravě. Nabízel se krůtí  řízek, smažený sýr nebo plněné knedlíky uzeným. Většina se dala na řízek a chválila ho, já s Alešem jsme dostali chuť na smažák a taky byl výborný.
 
 
Zapsal B.Hlavica, hrající kapitán.
 


Návrat na obsah