Stříbrná Skalice B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Stříbrná Skalice B - Sendražice B

Sezóna 2022-23
Stříbrná Skalice B – Sokol Sendražice B   3:5
9.10.2022

Mírně oslabení vyrazili jsme nádherný říjnový den k prvnímu utkání béčka v letošním regionálním přeboru. Trochu to zamotala rozkopaná Táboritská ulice, ale i tak jsme Jirku zdárně naložili a vyrazili. Hraje se v učebně první třídy, takže jsou lavice menší, ale zase je hodně prostoru kolem. Kdo se těšil na kafe ostrouhal, sice kávu donesl Aleš jako dar ze svých bohatých zásob, ale protože se Skalice do těch prostor stěhovala, chyběly hrníčky. Tak příště, což nebude moc trvat, protože následující neděli tam jede áčko.

Petr Křepelka postavil podle svého zvyku složitou pozici a tak se oba soupeři shodli na spravedlivé remíze.
0,5:0,5

Lukáš Kuta asi o svatební noci trénoval teorii, protože se do soupeře pustil a rychle zvítězill.
0,5:1,5

Aleš Lukša jako obvykle soupeře přehrál a o vítězství nebylo pochyb, ovšem to by nesměl být Aleš, chybička následoval chybičku až mu soupeř uvěznil dámu a bylo srovnáno
1,5:1,5

Mirek Řebíček na chalupě pravděpodobně taky trénuje a tak pohodlně vyhrál.
1,5:2,5

Vojta Cháma hrál své první utkání za Sendražice, vedl si dobře, jen čas měl trochu horší, tak jsem mu poradil, aby nabídl remízu a ta byla přijata.
2:3

Břeťa Hlavica vyšel ze zahájení dobře, pak se pozice zkomplikovala a vymýšlení kombinací mě stálo dost času, který pak chyběl v závěru a to bylo příčinou tragického konce. Srovnáno.
3:3

Pepa Poborský je po prázdninách v dobré formě, získanou drobnou výhodu v pečlivě hrané koncovce proměnil na výhru. Uplatnil Humlovo pravidlo že dvojice střelců je dvojice vrahů a ti skutečně řádili!
3:4

Jirka  Novák je již rozehraný z turnaje v Hodoníně a tak získal v závěrečné hře lepší pozici, ovšem s nestejnými střelci nebylo jednoduché ji prosadit. Nicméně trpělivou a přesnou hrou se to Jirkovi po pěti hodinách hry povedlo a získal vítězství nejen pro sebe, ale i pro družstvo.
3:5

K výhře přispěly hlavně skvělé výkony bojovníků na předních šachovnicích.
Cesta domů byla bez komplikací a v pohodě jsme stihli i Velkou Pardubickou!
 
Návrat na obsah