Pečky C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky C - Sendražice B

Sezóna 2023-24
Sokol Pečky C - Sokol Sendražice B   2:3
19.11.2023

Ve třetím kole nás čekal výlet do Peček. Cestou pršelo, chvíli trvalo než jsme posbírali hráče po Kolíně, ale dorazili jsme na čas. V sokolovně bylo vytopeno, mají to tam ve sklepě moc hezké. Chvilku jsme museli čekat, než dorazili Kubíčci, ale uvařili nám kafe a tak to uteklo.

Nejprve remisoval Bohouš Sobotka, pozice byla vyrovnaná a tak nebylo proč riskovat.
0,5:0,5

Vašek Uhlíř se s Petrem dobře znají a tak taky neodmítl remízu. Sice mu připadalo, že stojí lépe, ale při následné analýze se ukázala opravdu rovina.
1:1

Břetislav Hlavica tápal jako obvykle v zahájení, ovšem soupeř hrál opatrně a vše nevyužil. Když se pustil do rizikové operace, stálo ho to figuru a následně jsem dokonce dal mat.
1:2

Jirka Semerák hrál jako zamlada, získal figuru a zkušeně pomocí postupujících volných pěšců donutil soupeře k vzdání.
1:3

Na první desce Tomáš Dejmek se brutálně pustil do soupeře, dvojice střelců bušila do bílého krále. Bohužel oběť veže, kterou zamýšlel soupeře dorazit, se neukázala jako korektní a i když přešel do zajímavé koncovka věže proti třem pěšcům, soupeřův volný pěšec triumfoval. Nejdelší a nejzajímavější partie dne!
2:3
Nicméně celkový výkon dobrý a spokojeně jsme odjížděli do Kolína, dokonce už svítilo sluníčko. Snad nám svoji tu porážku neoplatí Pečky příští týden na pumpě proti áčku.Návrat na obsah