Pečky B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pečky B - Sendražice C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Pečky B - TJ Sokol Sendražice C   1:4
27.1.2019

V neděli 27.1 jsme vyrazili k utkání do sokolovny v Pečkách proti "B" týmu. Panovalo napětí (alespoň z mé strany), v jaké že to sestavě soupeř nastoupí. My jsme vyráželi přeci jen poměrně ve "slepené sestavě". Odjezd autem byl v 9 ze Sendražické pumpy, kde jsem nabral pana Matějčka a mladého Tomáše. Zbylí dva borci – Mašín a Zelenka putovali do Peček vlakem.
K samotné hře:
Jako první se mohl radovat z výhry Jiří Zelenka, kterému nedorazil soupeř, a tak jsme se hned při začátku mohli těšit z pohodlného vedení 0:1.
Ovšem následovala kapitulace od Tomáše Dejmka. Tomáš z mého pohledu velice rychle přešel do útoku, bez toho aniž by si nejprve v klidu rozvinul všechny figury. Od soupeře přišel trest v podobě zisku čisté věže a partie byla dále nehratelná. 1:1.
Karel Mašín si počínal zkušeně a partii si pohlídal podle předpokladu proti soupeři, který měl o dost menší ELO. Koncovku jasně ovládl s třemi pěšci navíc a soupeř před stavbou dámy vzdal. 1:2.
Já (Lukáš Kuta) si zkusil opět za černého "Lví zahájení", na které mě přivedl Petr Křepelka. Zahájení proběhlo v pořádku a dlouho to vypadalo na remízovou záležitost. Ovšem pak jsem přehlédl braní pěšce na f7 a soupeř na mě začal nepříjemně útočit. Postavil si bělopolného střelce na g6, který byl smrtící a měl zdvojené věže na volném sloupci a já svázané figury a vypadalo to na hotovou věc. Místo toho aby to však soupeř dotáhl do konce, tak mi dal příležitost uvolnit svázené figury, vyměnit mu silného střelce na g6 za jezdce a hra se rychle obrátila a pár tahů před tím, než jsem mu dával mat, tak vzdal. 1:3.
Partie Františka Matějčka vypadala jasně remízově. Soupeř i remízu nabízel, ale pan Matějček si řekl, že to ještě zkusí a udělal dobře. Jeho soupeř se pokoušel o útok, ale špatně si to spočítal a ve výsledku ztrácel jezdce, když to uviděl, tak ihned vzdal. 1:4.
Tedy za mě určitě překvapení, že se nám podařilo takto vysoko bodovat. Velká spokojenost.
Zapsal Lukáš Kuta
Návrat na obsah