Český Brod B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Český Brod B - Sendražice A

Sezóna 2023-24
ŠK Český Brod B - TJ Sokol Sendražice A   2:6
18.2.2024
Předpokládané vítězství !!!

V 7. kole jsme zajížděli do Českého Brodu. Předpokládali jsme, že rezerva domácích pro nás nebude těžkým soupeřem. Vše se potvrdilo z toho důvodu, že domácí nastoupili s několika náhradníky.
 
6. šach. Tomáš Dejmek
Náš mladý hráč, který u nás hostuje ze Světlé nad Sázavou, zahrál velmi dobře. V našem dresu mu daří, jeho partie jsou pěkně založené a hlavně hraje kombinačně. To se potvrdilo i tentokrát, kdy sehrál výborně zahájení, získal figuru a partii s velkým přehledem dovedl do vítězného konce. Tím zařídil naše vedení v utkání.
0-1
 
1. šach. Ing. Jiří Groh
Jirka hrál odpovědně ve svém stylu a když byla na šachovnici vyrovnaná pozice, po dohodě s kapitánem nabídl remízu. Ta byla přijata.     
0,5-0,5
 
8. šach. Václav Uhlíř
Na poslední šachovnici náš zkušený kapitán postavil partii tak, aby nemohla být využita teorie. Když připravil soupeře o možnost rošády, pokračoval útokem na královském křídle. Po dvojím úderu získal figuru a soupeř se v beznadějné pozici vzdal.
0-1
 
5. šach. Milan Vančura
Partii založil náš hráč pevně, nepouštěl se do žádných riskantních kombinací a udržel vyrovnanou pozici až do koncovky. Tím partie skončila dělbou bodů.
0,5-0,5
 
7. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii pevně. Hrál na jistotu, takže byl předpoklad, že partie skončí remízou. To se také potvrdilo. Hrát proti dámě (myšleno ženě) je vždy nepříjemné, ale Petr se s tím vyrovnal výborně.  
0,5-0,5
 
3. šach. Jiří Novák
Hrál opět výborně, měl po celou partii iniciativu. V těžké pozici v závěru našel vyhrávající pokračování a tím zajistil naše vítězství v celém zápase.
0-1
 
2. šach. Jiří Hynek
Jirka nastoupil ve svém druhém utkání za náš tým. Tím jsme se vyvarovali placení pokuty. Hrál od začátku bojovně a hlavně útočně. Bylo jasné, že povede útok na královském křídle.  Hrál až do konce partie přesně a v závěru po oběti věže se soupeř vzdal.
0-1
 
4. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku bojovně, podle předpokladu měl získat celý bod. Nedokázal se však prosadit. V závěru stál hůře, ale obratem se mu podařilo pozici vyrovnat. Nabídl remízu, kterou soupeř ihned přijal. Tímto posledním výsledkem bylo potvrzeno naše vysoké vítězství v poměru 6:2.
0,5-0,5
 
Zhodnocení:
Celkem jsme nastoupili v dobré sestavě. Potřebovali jsme si vylepšit skóre, což se podařilo. Tím jsme si udrželi naděje na postup do krajské soutěže.
 
Zapsal hrající kapitán Václav Uhlíř.   
 

Návrat na obsah