Kutná Hora B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kutná Hora B - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2014-15
Sparta Kutná Hora B – TJ Sokol Sendražice B 4:4
 
18.1.2015
 
Jak to bylo se sestavou minulé kolo proti Kolínu složité, tak ani nyní to nebylo lepší. Řebíček sloužil, Mrázek má pořád šichty, Uhlíř tentokrát zabíjel prase, Křenek se stará o nemocnou manželku a Sobotka je pořád na nemocenské po operaci.. Navíc vypadnul i Vančura, jel na Šumavu, ale úspěšně ho nahradil zkušený Semerák.
 
V devět jsme se sešli na nádraží, že je do půl desáté dost času. Trošku nás znervóznil telefon Kutnohorského kapitána, jestli přijedeme. S překvapením jsme zjistili, že začínají jako všichni od devíti. Je to moje vina, nemohl jsem najít oficiální rozpis a popravdě se mi ho ani nechtělo hledat, tak jsem se poučil v oddílovém rozpisu utkání a věřil Vaškovi Uhlířovi, ale on to tam měl blbě. Horáci nám pustili hodiny, ale hodilo to jen takových pět minut.
 
Většina našich hráčů se cesty do Hory obávala, protože v hrací místnosti na náměstí byla hrozná zima. Ubezpečil jsem je, že tentokrát se hraje jinde. Vyšlo to ale nastejno, hrálo se ve škole a protože se v neděli neučí, byla tam ukrutná kosa. Většina hráčů absolvovala utkání v kabátech. Asi budou kutnohoráci nějaká více odolná rasa než my změkčilí polabané.
 
Prvý dohrál Franta Matějček, který nezahájil nejlépe, dostal se pod soupeřův útok a přehlédnul figuru.
 
0:1
 
Jirka Semerák je zkušený hráč, partii vedl obezřetně a dovedl ji k remíze.
 
0,5:1,5
 
Čenda Teichmann hrál ambiciózně a jeho pozice nebyla špatná, stačilo však drobné přehlédnutí a vidle střelce na krále i na věž, a bylo po partii.
 
0,5:2,5
 
Petr Křepelka má dobrou formu a opět zvolil svou vysoce vědeckou hru, soupeře přehrál a skóre se trochu vylepšilo.
 
1,5:2,5
 
Současně zvítězil i Aleš Lukša, kterému to na šachovnici jde a zopakoval svůj výkon z minulého kola regionální soutěže. Spojené věže na předposlední řadě je mocná zbraň!
 
2,5:2,5
 
Pepa Vagenknecht získal v úvodu partie figuru, zalekl se ale soupeřových možných hrozeb a vrátil ji a tak po delší potyčce z toho byla remíza.
 
3:3
 
Já (Břetislav Hlavica) jsem měl ze svého silného soupeře velké obavy, hrál jsem v úvodu opatrně a špatně a určitě bych se na soupeřově místě porazil. Naštěstí jsem to ale přežil ve zdraví a raději všechno vyměnil a dostal se do remízové dámské koncovky.
 
3,5:3,5
 
Podobně jako minulou neděli za áčko byl zápas plně v rukou Honzy Hamrníka. Ten se na zápas dostavil rovnou z oslavy a místo rychlé remízy musel hrát nejdelší partii zápasu. Jako obvykle se dostal do časovky, kterou ustál za cenu kvality, avšak díky útoku mu soupeř tu kvalitu rád vrátil a po oboustranných hrozbách maty skončila partie spravedlivou remízou. Honza nás opět podržel!
 
4:4
 
Remíza se silným soupeřem nás těší, já osobně jsem ji v tom složení, v jakém jsme tam jeli, neočekával. Ale je vidět, že nasazení a bojovné srdce umí překonat i vyšší ELO soupeře, všem našim hráčům děkuji za vynikající výkon.
 Zapsal Břetislav Hlavica, hrající kapitán.
Návrat na obsah