Struhařov - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Struhařov - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Sokol Struhařov A - Sendražice B   4:4
27.3.2022

Poslední utkání sezóny absolvovalo béčko ve Struhařově. Sestava byla oslabená a na poslední chvíli vypadl i kapitán. Nicméně operativně a ochotně zaskočil Rigos a kdyby nebyl hluchý, mohl i bodovat. Tak je asi remíza spravedliva.

Honza Hamrník na prvé šachovnici bodoval.

Pepa Poborský stál mizerně ale naštěsti soupeř udělal ve 41. tahu chybu a naneštěstí to Pepa na rozdíl od okolí (běžný jev) neviděl, tak zachránil aspo%n plicht.

Mirek Řebíček narazil na tvrdého a známého soupeře a podlehl mu.

Petr Křepelka a Bohouš Sobotka získali dohromady bod za dvě remízy.

Důvěru tentokrát dostal Lukáš Kuta a rozhodně nezklamal!

Jirka Zelenka stál dobře až vítězně, soupeř mu nabídl půlku, což Rigos na rozdíl od okolí údajně neslyšel. A tak se dostavila obligátní drobná chybička a bylo po partii.

Černý kůň na poslední šachovnici Jirka Semerák hráz zkušeně, sbíral pěšce za pěšcem, až už nebylo co hrát.

Zvítězil nejmladší a nejstarší hráč! A potěšující je pohled na tabulku, kde se Sendražice vyskytují na krásném druhém místě před Kolínem.

Komentář Jirky Semeráka:
Mohu doplnit zprávu o posledním utkání ve Struhařově? Tedy začnu tím, že jsme jeli dvěma auty, které řídili Petr a Mirek. Setkali jsme se u nemocnice a pokračovali směrem na Kostelec n. Č. lesy. Tam jsme odbočili na Černé Voděrady a kdyby nebyl začátek jara, kdy ještě moc fauny nekvete a nezelená, jeli bychom po sice úzké, ale kvalitní cestě několik kilometrů krásnými voděradskými bučinami. Říká se, že lze dojít lesy z Kostelce až do města Sázavy.

Ve Struhařově nás přivítali šachisté v klubovně na fotbalovém hřišti, která byla příjemně vytopená a vybavená barem. Toho ihned využili Rigos a Lukáš, takže barmanka venku dokouřila a načepovala jim pivo (měli 3 druhy včetně plzně).

A teď ke hře. Proti Semerákovi nastoupil chlapec, který by mohl být jeho pravnukem. Začal dobře sicilskou, ale postupem doby ho hra asi přestala zajímat, ztratil všechny pěšce a ve věžové koncovce proti věži a čtyřem pěšcům neměl šanci a tak vzdal.

Jako druhý skončil partii Jenda Hamrník remízou. Bylo to ve střední hře a asi nemělo smysl pokračovat a narušit vyrovnané postavení.

Třetí skončil Rigos. Jako vždycky začal dobře, dal si však další žejdlík a přeslechl nabídku remízy, ačkoliv všichni přihlížející ji slyšeli. Pak nepochopil výměnu věží a s figurou navíc vzdal. Soupeře to samozřejmě potěšilo!

Soupeř Lukáše v časové tísní zahrál v koncovce slabý tah, přišel by o figuru a tak vzdal. Tak jsme o bod vedli.

Petr měl zdatného soupeře a remíza byla podle mého mínění spravedlivá.

Rovněž Bohouš vedl partii k remíze, jeho soupeřka se houževnatě bránila a v koncovce měla střelce a jezdce proti dvojici střelců. Jezdcem zkušeně manévrovala až dosáhla plichty.

Ale pak to nastalo! Mirkův soupeř měl po celou dobu na hlavě slušivý klobouček-slamáček, takže si uchovával myšlenky pěkně v teple, což se mu vyplatilo. Mirek se snažil, snažil, ale vítězství soupeře nezabránil.

Remízu v celém utkání zachránil Pepa Poborský plichtou i když mu očití svědkové ukázali cestu k vítězství. Po boji je každý generálem, že? Pepa se rozmýšlel dál bojovat, ale asi by to ještě dlouho trvalo a tak rozumně přijal remízu a my mohli jet domů.

My, kteří skončili svoje účinkování dříve, jsme mohli sledovat za krásného počasí trénink psů na fotbalovém hřišti. Zpáteční cestu zvolili řidiči směrem na Český Brod. Skončili jsme tedy v tabulce druzí což považuji za úspěch!
Naše Áčko čekají ještě další zápasy a tak ať se mu daří!Návrat na obsah