Sendražice A - Čelákovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Čelákovice A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice A - ŠK Spartak Čelákovice A
17.3.2019

Poslední zápas této sezóny našeho týmu na domácí půdě řešil pouze jen to, zda si naše áčko upevní solidní místo v horní polovině tabulky B-skupiny krajské soutěže – 2 kola před koncem máme jistotu záchrany, neboť v nejhorším případě skončíme na 5. místě od konce tabulky. To naopak hráči Čelákovic se před zápasem vyjádřili, že se ještě myšlenky postupu do krajského přeboru až tak úplně nevzdali a podle toho vypadala také jejich sestava – ze základu chyběl snad jen Ján Bohdal. My jsme se museli obejít bez Jirky Hynka,  Michala Bělouška, Mirka Řebíčka, Honzy Hamrníka ( rekreace na horách) i kapitána Vaška Uhlíře, sužovaného zdravotními problémy.
Utkání bylo zahájeno téměř v 10:00 hod.
Lukáš Kuta ve své premiéře v A-týmu podal velmi dobrý výkon, udržel černými rovnou pozici a výsledkem byla zasloužená dělba bodů.
Stav zápasu 0,5-0,5.
Pepík Poborský bílými zvolil nenáročné zahájení, posléze z dané pozice nic moc nevytěžil a tak přijal po dohodě se zastupujícím kapitánem remízu..
Průběžně 1-1.
Do Aleše Lukši se protivník pustil bílými razantně a bez respektu. Obětoval kvalitu, zaútočil na krále a hrozby matů nebo velkých materiálních ztrát boj rychle ukončily.  .
Stav zápasu 1-2.
Milan Seifert rovněž černými nedokázal najít účinný recept na soupeřův nápor. Poziční tlak hostujícího hráče započal ovládnutím c-sloupce a vyústil v zisk čisté věže navíc.
Stav zápasu 1-3
Jindra Březina získal sice v zahájení bílými v dámském gambitu pěšce, avšak značně zaostal ve vývinu. Když se mu poziční tlak protivníka  podařilo jakž takž ustát, přišla nabídka ke smíru.
Stav 1,5-3,5.
Na první šachovnici skvěle hrající stálice Jirka Groh vybudoval bílými pevnou, avšak s dobrými útočnými možnostmi perspektivní pozici. Velmi dobrý výkon korunoval ziskem kvality a soupeře nezachránil ani nebezpečně postouplý volný pěšec.
Stav zápasu 2,5-3,5
Podrobnosti k závěru partie Bohouše Sobotky neznám, neboť v okamžiku skončení tohoto duelu jsem ve své partii musel čelit ve vrcholné časové tísni náporu svého soupeře. Nicméně  mé postřehy z předchozího průběhu této partie signalizovaly celkem vyrovnaný průběh a tak je pro mne celkový výsledek poměrně překvapivý. Prohra našeho hráče tak znamená celkovou porážku v tomto zápase.
Stav zápasu 2,5-4,5.
Závěrečná, leč pro diváky velmi zajimavá partie Jirky Nováka již nemohla ovlivnit celkový výsledek zápasu, skončila smírem a upravila konečné skóre na 3-5.
Sepsal J.Novák.


Návrat na obsah