Sendražice C - Poděbrady B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Poděbrady B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice C - DDM Symfinie Poděbrady B   1:4
30.10.2016

Ve 2.kole regionální soutěže jsme doma přivítali mužstvo z lázeňského města Poděbrady. Naše sestava nebyla špatná a tak jsme očekávali vyrovnaný boj. Hráči z prvních dvou šachovnic (Křenek a ing. Vagenknecht) dostali důvěru bojovat v dresu A mužstva v Nymburce.  

Utkání bylo zahájeno v 10:00 hod. Místo omluveného rozhodčího ing. Vagenknechta utkání řídil Václav Uhlíř.
 
Jako první dohrál Lukáš Kuta. Jako jediný z našich hráčů stál podezřele od začátku partie. Ztratil pěšce a soupeř potom pokračoval bezchybně a partii dovedl do vítězného konce. Faktem je ta skutečnost, že Lukáš mu dost pomáhal. Vyměnil všechny figury a přešel do pěšcové koncovky, která byla jasně prohraná.  
Stav zápasu 0-1.

Na 4.šachovnici měl František Matějček černé kameny a pustil se do svého soupeře bez zábran. Vypracoval si prostorovou převahu a uprostřed partie si nepočínal správně. Místo, aby si vytvořil volného pěšce a šel s ním do dámy, tak ho vyměnil. I tak měl během partie další možnosti, jak zvítězit i když to bylo obtížné. Hrál tak násilně na vítězství, až dostal uprostřed šachovnice mat.
Stav zápasu 0-2.

Petr Křepelka rozehrál pozici jak je zvyklý, jeho protivník však hrál aktivně a to se mu vyplatilo. Podařilo se mu našeho hráče přehrát a docílil tak pro hosty třetí a vyhrávající bod v celém utkání.
Stav zápasu 0-3.

Za tohoto stavu na první desce Václav Uhlíř v zavřené sicilské dokázal svoji pozici neustále zesilovat. Svoji aktivní útočnou hrou získával ve 20. tahu dámu a soupeř, který vše viděl se v 19.tahu vzdal.
Stav zápasu 1-3.

Jako poslední dohrál Aleš Lukša. Partii rozehrál dobře, byl aktivní, ale během hry výhodu ztratil. V závěru partie ztratil ještě figuru a nezbylo nic jiného než partii vzdát.

Konečný stav zápasu 1:4.

S celkovým výsledkem nejsme samozřejmě spokojeni. Objektivně musíme přiznat, že vítězství hostujícího mužstva bylo zasloužené, i když tak vysokou porážku jsme si nezasloužili. Mladí hráči Poděbrad se vyvarovali chyb, po celou dobu partií hráli soustředěně a výsledek v podobě vysoké výhry se dostavil. My se musíme z této porážky poučit a v odvetném utkání  podat lepší výkon, abychom v příjemném prostředí restaurace „U bílé růže“ v Poděbradech mohli připíjet na náš úspěch.
 
Sepsal zástupce kapitána C mužstva V. Uhlíř.

Návrat na obsah