Memoriál Čeňka Honsy - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Memoriál Čeňka Honsy

Ostatní turnaje
Memoriál Čeňka Honsy.
 
Ve státní svátek svatého Václava čtyři odvážlivci vynechali slavení a vyrazili do Pardubic, kde se v Nemošické hospodě konal 20. ročník memoriálu Čeňka Hony. Nemošice jsou část Pardubic podobně jako Sendražice a hospodu mají taky pěknou jako my, i když na vyšší úrovni a to zejména cenově.

Účast byla slušná, pořadatelé příjemní, prostředí výborné, organizace bezchybná. Pěkně jsme si zahráli a hlavně Jirka se tlačil na bednu a chybělo málo a byl na ní. Avšak v rozhodující partií mu Martin Červený ukázal, že ELO 2395 nevyhrál v loterii a ač Jirka předvedl drzou oběť figury, neskočil na ni.

Ani ostatní nezklamali a umístili se v silné konkurenci slušně. Hrálo se podobně jako poslední oddílový rapid 2x15 minut a ještě s přídavkem 3 vteřiny na tah, takže jsme byli na toto tempo roztrénováni. Celkem 9 kol.

V ceně startovného byl oběd, vynikající protože čerstvý kuřecí řízek s bramborem a okurkou. Pivo jsme si k tomu mohli poručit buď kozla nebo plzeňské a pro fajnšmekry jako byl Aleš i volba sládků šarišské.

Hezký byl cenový fond, na každého se dostalo a Jirka jako pátý krom dárkového koše získal i finanční cenu. Aleš vyhrál baterku, Břeťa čokoládu a nejzajímavější odměnu měl Petr – volnou vstupenku pro dva na Velkou Pardubickou.

Shrnuto tedy to byl turnaj velmi podařený a příští rok ho určitě nevynecháme.

Návrat na obsah