Sendražice A - Říčany E - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Říčany E

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice A - KŠ Říčany 1925 E   4:4
12.1.2020

V 6. kole KS jsme přivítali na domácí půdě E mužstvo z Říčan. Tým, který se nachází tak jako my uprostřed tabulky, sliboval, že bude velmi těžkým soupeřem. Předpoklad se potvrdil a tak konečný výsledek se zamlouval oběma stranám.

Naše sestava nebyla špatná. Chyběl pouze omluvený Michal Běloušek, který má neschopenku a kapitán nepostavil Mirka Řebíčka, který během odpoledne nastupoval na šichtu u ČD.
Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla jako obvykle  příjemně vytopena, takže hráči obou týmů mohli podat kvalitní výkony.

Jako první ukončil svou partii Jirka Hynek. Hrál proti svému dlouholetému kamarádovi J. Říhovi a tak partie po krátkém průběhu skončila nerozhodně. Tím pádem oba měli dostatek času, aby probrali dorostenecká léta na šachových turnajích Středočeského kraje.
Stav zápasu: 0,5 : 0,5

Jirka Novák sehrál bojovnou partii, snažil se pro naše barvy získat celý bod. Dá se říci, že se mu celkem dařilo. V ostré pozici získal kvalitu, ale nakonec partie skončila po zásluze nerozhodně.
Stav zápasu: 1 : 1

Opora našeho mužstva Jirka Groh opět nezklamal. Ve vyrovnané pozici se soupeř snažil zaútočit, ovšem to narazil. V závěru Jirka s přehledem využil výhod, které mu pozice přinesla, a dovedl partii do vítězného konce.
Stav zápasu: 2 : 1
 
Mistr FIDE Milan Seifert tentokrát zaváhal. Proti mladé soupeřce rozehrál partii dobře, dalo se předpokládat, že bude bodovat. V průběhu hry však neviděl slibnou možnost kombinace a chyba v závěru ho stála celou partii.
Stav zápasu 2 : 2

Po velmi dobrém výkonu a bez chyb sehrál svou partii Pepa Poborský. I když  bojoval, tak zaslouženého vítězství se nedočkal. Remíza nakonec byla spravedlivá.
Stav zápasu: 2,5 : 2,5

Na poslední šachovnici hájil naše barvy Petr Křepelka. Postavil pevnou pozici a snažil se získat alespoň malou výhodu. I když opticky vypadala partie možná trochu lepší pro našeho hráče, soupeři se dohodli na remíze.
Stav zápasu: 3 : 3

Jindra Březina si po celou partii vedl velmi dobře. Ale na konci střední hry soupeř vymyslel kombinaci, při které dal dámu za 2 věže. I když se zdálo, že náš hráč má lepší pozici, koncovku nezvládl a partii prohrál.
Stav zápasu: 3 : 4
 
Jan Hamrník hraje v letošní sezoně velmi dobře. Během hry si vytvořil nadějnou pozici, kterou dokázal vyhrát a tak zachránil pro naše barvy nerozhodný výsledek.
Konečný stav zápasu: 4 : 4
 
Po utkání si všichni jako vždy pochutnali na dobrém obědě. V nabídce byly řízky a porce byla spíše pro horníky než pro šachisty.
Co říci závěrem. Všichni hráči se již nyní těší na polabské derby v příštím kole v Poděbradech.  
 
Zapsal nehrající kapitán mužstva Václav Uhlíř, působící v roli rozhodčího.


Návrat na obsah